Postępują prace przy przebudowie dworca


Przebudowie dworca 

Poprawa standardu obsługi podróżnych, w tym osób z niepełnosprawnościami, osób starszych i podróżnych z dziećmi, poprawa bezpieczeństwa oraz wyglądu budynku i modernizacja towarzyszącej mu infrastruktury- to główne założenia przebudowy dworca w Kolbuszowej.

Prace przy realizacji tej inwestycji rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Na obiekcie zakończyły się już roboty rozbiórkowe i demontażowe. Obecnie widać postępy prac związane z montażem więźby dachowej.

W zmodernizowanym dworcu  będzie znajdować się: poczekalnia (długo i krótkoterminowa), toalety, pokój dla matki z dzieckiem, mini bar, biuro podróży, biletomat. Zaplanowano również część usługową, świetlicę dla młodzieży z punktem bibliotecznym i punkt informacji turystycznej.

Przed budynkiem powstanie zadaszenie z czterema stanowiskami autobusowymi zapewniające płynną obsługę pasażerów przy zmiennych warunkach pogodowych. W pobliżu budynku zostanie zlokalizowany  parking dla autobusów, samochodów oraz stojaki na rowery. Zmieni się także otoczenie obiektu. Plac wokół dworca zostanie wyposażony w elementy małej architektury oraz zieleni urządzonej. Powstanie nowe oświetlenie.

Remont obiektu ma potrwać do końca listopada bieżącego roku. Wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 6 mln zł, z czego dofinansowanie o łącznej kwocie ponad 2,6 mln zł pochodzi ze środków programu Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej i Regionalnego Programu Operacyjnego.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 15:33
  • |
  • Licznik odwiedzin: 8 467 172