Sukcesy sportowe Kolbuszowian


Sukcesy sportowe Kolbuszowian 
2016-07-12

Trzecia edycja zawodów Pucharu Polski Nordic Walking 2016 odbyła się 2 lipca w Polanicy Zdrój. Uczestniczyła w nich ekipa Kolbuszowskiego Klubu NW reprezentowana przez zawodników w różnym wieku – od nastolatka do emeryta. Trasa zawodów wiodła malowniczymi ścieżkami i alejkami Parku Zdrojowego. Nie była łatwa – zawodnicy zmagali się z trudnymi przewyższeniami terenu i upałem. Wakacyjny termin zawodów zgromadził 506 startujących na różnych dystansach – 21,9 km, 10 km i 5 km . Rywalizacja na trasie była zaciekła. Mimo to kolbuszowianie uzyskali dobre czasy i rezultaty. Na podium stanęli Maciej Sitko – III miejsce i Krystyna Styga – II miejsce.

Upał w trakcie zawodów przyniósł niespodziankę w postaci burzy i ulewnego deszczu w trakcie wręczania pucharów. Dodało to dramatyzmu spotkaniu, a na koniec wyzwoliło dodatkową energię w zmęczonych zawodnikach, którzy z niebywałą prędkością i co najistotniejsze skutecznością, poszukiwali schronienia przed deszczem.

Po raz kolejny zachęcamy do trenowania i udziału w zajęciach oraz wyjazdach na zawody. Zawsze jest to czas mile spędzony, przynoszący korzyści zdrowiu fizycznemu i psychicznemu.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-12-04 12:28
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 851 625