Kolejne sukcesy lekkoatletów


Kolejne sukcesy lekkoatletów 
2016-08-19

W dniach 4-6.08. we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w lekkiej atletyce, w których wystartowała 5 osobowa grupa kolbuszowskich lekkoatletów.

Nasi zawodnicy zaprezentowali fantastyczną formę i zakończyli rywalizację ze złotym i srebrnym medalem. Nie zawiódł nasz wielki faworyt do złotego medalu Szymon Zięba. Podobnie jak przed rokiem Szymon nie pobiegł na swoim koronnym dystansie 800m ale na 1500m. Szymon tuż po starcie wyszedł na prowadzenie i poza jednym momentem kiedy przez ok. 100 m atakował zawodnik Zawiszy Bydgoszcz nie oddał go do końca popisując się godnym 800 metrowca finiszem. Dla Szymona był to 4 złoty medal rangi Mistrzostw Polski w 2016 roku, a w ogóle 5 złoty w karierze, do tego ustanowił halowy rekord Polski na dystansie 1000 m i reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w Gruzji gdzie dotarł do półfinału.

Po niespełna 2 latach startów w barwach Tiki-Taki Kolbuszowa ma w dorobku 9 medali rangi Mistrzostw Polski 5 złotych i 4 srebrne. Szymon swój złoty medal zdobył w piątek, a już w sobotę Tiki-Taka cieszyła się z drugiego medalu lekkoatletycznych Mistrzostw Polski. Wywalczyła go niespodziewanie sztafeta chłopców 4x400m w składzie: Rafał Popielarz, Szymon Zięba, Tomasz Maziarz oraz Radosław Maciąg. Złoty medal zdobył Piast Gliwice, zaś brąz Olimpia Grudziądz. W składzie 8 finalistów Kolbuszowej była zdecydowanie najmniejszym miastem i zwycięstwo nad takimi ośrodkami jak Poznań, Olsztyn czy Zielona Góra było naszym ogromnym sukcesem.

Warto dodać, że 6 miejsce w finale 400m wywalczył Radosław Maciąg, a wypożyczona z Tiki-Taki do Victorii Stalowa wola Wiktoria Wrońska wywalczyła wraz z koleżankami 5 miejsce w Polsce w sztafecie 4x400m.

Mistrzostwa Polski Zakończyliśmy na 13 miejscu w klasyfikacji medalowej na 300 sklasyfikowanych klubów co jest największym sukcesem w historii klubu.

B.Karkut -Trener Tiki-Taki

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-12-04 12:28
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 851 651