Kolejne sukcesy sportowców- chodziarzy z Kolbuszowej


Kolejne sukcesy sportowców- chodziarzy z Kolbuszowej 
2016-09-12

3 września 2016 r. w pięknych zakątkach Polańczyka ponownie zgromadzili się miłośnicy sportowego chodzenia z kijkami. Tutaj już po raz trzeci rozegrano zawody o Puchar Województwa Podkarpackiego w Nordic Walking. Sportowe zmagania przyciągnęły nad jezioro Solińskie około 200 uczestników w różnym wieku, startujących na dystansach 5 i 10 km. Trasa zawodów- pętla 1,6 km- wytyczona została na stoku przy amfiteatrze letnim z widokiem na zatokę. Urokliwe miejsce, piękna pogoda, krążący między taśmami zawodnicy z kijkami przyciągali uwagę wczasowiczów i kuracjuszy, którzy obserwowali i dopingowali zawodników. Nie tylko pogoda dopisała – jak zwykle na tego typu zawodach panowała wśród zawodników gorąca atmosfera, podsycana wspaniałym dopingiem kibiców, którzy oklaskiwali startujących dodając im sił w walce z czasem, bólem i własnymi słabościami.  

Na starcie zawodów stanęła liczna bo licząca 27 osób grupa reprezentująca Kolbuszowski Klub Nordic Walking. Nasi zawodnicy, stanowili grupę zróżnicowaną wiekowo – od uczniów Szkoły Podstawowej aż po emerytów. Każdy z uczestników po ukończonym marszu otrzymał pamiątkowy medal.

Sportowcy z Kolbuszowej udowodnili, że zaangażowanie i intensywne treningi przynoszą wspaniałe rezultaty. Dowodem tego była częstotliwość z którą prowadzący zawody przywoływał nazwę Kolbuszowej podczas dekorowania i wręczania pucharów zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych. Kolbuszowska drużyna startowała na dystansie 5 km, jedna zawodniczka na dystansie 10 km. Z naszego miasta aż 10 zawodników stało na podium. Byli to: Maciej Sitko – I miejsce, Alina Dziuba II miejsce, Krystyna Styga - II miejsce, Dorota Koczur - II miejsce, Helena Rozenbajgier – II miejsce, Bronisława Prokopiec – III miejsce, Jan Fryc – I miejsce, Grzegorz Romaniuk – III miejsce, Zdzisław Bartyński - I miejsce. Wszyscy ci zawodnicy startowali na dystansie 5 km. Dystans 10 km z sukcesem pokonała Małgorzata Sitko zajmując na podium III miejsce. Pozostali kolbuszowianie ukończyli zawody dumni z siebie – niektórzy po raz pierwszy startowali w zawodach Nordic Walking. Wszyscy wracali bardzo zadowoleni, szczęśliwi i gotowi na podjęcie nowych wyzwań sportowych w następnym sezonie.

Wszystkim, którzy wspierali i dopingowali zawodników podczas sportowych zmagań serdecznie dziękujemy. Wszystkich, którzy chcą się nauczyć prawidłowej techniki chodzenia z kijkami, doskonalić ją zapraszamy na treningi pod okiem instruktorów we wtorki (o 18) na stadionie oraz w niedzielę (8.30) na ścieżce przyrodniczej Białkówka.

 

KKNW

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-11-27 13:57
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 804 579