Puchar Polski zakończony zmaganiami na trasie w Krainie Puszczy i Żubra


Puchar Polski zakończony zmaganiami na trasie w Krainie Puszczy i Żubra 
2016-09-27

W tegorocznej edycji zawodów Pucharu Polski Nordic Walking ostatnie zawody oraz zakończenie rywalizacji odbyło się w Hajnówce. Miasto to 10 września stało się stolicą Nordic Walking.

I po raz kolejny grupa kolbuszowskich chodziarzy wystartowała w zawodach z sukcesem. Tym razem z Kolbuszowej wyjechało 20 zawodników startujących w różnych kategoriach wiekowych – od najmłodszych po najstarszych.

Wynikiem wzrastającego zainteresowania nordic walking była rekordowa liczba zarejestrowanych uczestników – ponad 850 osób. Liczba ta przebiła ilość startujących zawodników na zawodach Pucharu Polski w czerwcu, w Kolbuszowej. 

Duża liczba zawodników zagwarantowała wspaniałą atmosferę ale i znacznie zaostrzyła konkurencję. Zawodnicy przed startem mogli poznać i zakupić regionalne smakołyki i pamiątki. Rywalizacja wśród zawodników spowodowała, że niemal każdy ze startujących uzyskał wspaniałe rekordy życiowe. Trasa zawodów była doskonale przygotowana i oznakowana, a wiodła przez piękną scenerię puszczy Białowieskiej. Ścieżki i dróżki leśne sprzyjały zawodnikom, dając odrobinę chłodu i cienia. A trzeba przyznać, że pogoda w tym dniu była bardzo słoneczna – nie jesienna a letnia.

Z grupy kolbuszowskich chodziarzy po zakończeniu rywalizacji tylko 2 zawodnikom udało się stanąć na podium. Byli to: Maciej Sitko (3 miejsce) oraz Krystyna Styga (2 miejsce). Startowali oni na dystansie 5 km.

Po zakończeniu nagradzania za osiągnięte wyniki w zawodach, nadeszła pora na podsumowanie całego cyklu zawodów czyli Klasyfikacja indywidualna i drużynowa. I tu ponownie wywołana na podium została Krystyna Styga, która w swojej kategorii wiekowej na dystansie 5 km zdobyła 399 punktów co dało drugą lokatę. Wielu  zawodników kolbuszowskiej drużyny po podsumowaniu zdobytych punktów uplasowało się w 1-szej dziesiątce. Udział w wielu zawodach, dobre czasy zawodników dały efekt w zebraniu 2024 punktów dla drużyny. W Klasyfikacji Generalnej na 159 drużyn startujących na dystansie 5 km Kolbuszowski Klub uplasował się na 7 pozycji, a w Klasyfikacji OPEN na 13  miejscu przy 206 drużynach startujących  klasyfikowanych.  

Jak zwykle wspaniałą atmosferę stworzyli uczestnicy, którzy znają się już z wielu wcześniejszych zawodów. Organizatorzy zapewnili dodatkowe atrakcje dla wszystkich w postaci przejażdżki kolejką wąskotorową po puszczy Białowieskiej aż do stacji Topiło, występ zespołu oraz ogniska integracyjnego. W czasie oczekiwania na ogłoszenie wyników zawodnicy mogli „potańczyć”  w rytm dynamicznej ZUMBY prowadzonej przez instruktorów z Klubu Fitness w Hajnówce. Miły wypoczynek i piękny krajobraz rekompensowały trud i wysiłek podczas startu. Żegnaliśmy znajomych chodziarzy ze słowami „do zobaczenia na zawodach w przyszłym roku”. Wróciliśmy do Kolbuszowej pełni wspaniałych wrażeń, przeżyć i wspomnień z poczuciem, że dobrze reprezentujemy nasze miasto na zawodach Pucharu Polski.

A za rok kolejny cykl zawodów, nowe wyzwania i zmagania. I oby forma rosła i przyniosła efekt większej ilości punktów i zawodników na podium.

 

KKNW

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-12-04 12:28
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 851 717