Rozbudowa ul. Jana Pawła II


Rozbudowa ul. Jana Pawła II - podpisanie umowy z wykonawcą 
2017-04-05

Do końca września potrwają prace przy rozbudowie ul. Jana Pawła II. 30 marca w Urzędzie Miejskim została podpisana umowa z wykonawcą. Inwestycja wyniesie prawie 1,8 mln zł.

Roboty będą prowadzone na odcinku od ronda na drodze wojewódzkiej nr 875 relacji Mielec-Leżajsk do skrzyżowania z ul. Obrońców Pokoju.

Przebudowane zostaną 4 skrzyżowania. Powstaną 92 miejsca postojowe, chodnik z kostki brukowej po obu stronach ulicy, dwukierunkowa ścieżka rowerowa od ul. Wojska Polskiego w stronę ronda na drodze wojewódzkiej. Inwestycja obejmuje również budowę 3 azyli i 2 zatok autobusowych. Pojawi się nowe oświetlenie, ławki oraz urządzona od nowa zieleń dekoracyjna.

Zwiększy się również przepustowość na skrzyżowaniu z ul. Obrońców Pokoju – wykonany zostanie dodatkowy pas ruchu dla pojazdów skręcających w lewo.

Na realizację zadania gmina zdobyła dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 w wysokości ponad 555 tys zł.

Urząd Miejski będzie informował o utrudnieniach w ruchu drogowym związanych z realizacją inwestycji. Jednocześnie przy opracowaniu projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót wykonawca uwzględni rozwiązanie, które będzie jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. 

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2018-01-23 14:13
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 876 176