Puchar Polski 2017 zakończony zmaganiami na trasie w Krainie Puszczy i Żubra


Puchar Polski 2017 zakończony zmaganiami na trasie w Krainie Puszczy i Żubra 
2017-09-14

W tegorocznej edycji zawodów Pucharu Polski Nordic Walking ostatnie zawody oraz zakończenie rywalizacji odbyło się w Hajnówce. Miasto to 9 września stało się stolicą Nordic Walking.

I po raz kolejny grupa kolbuszowskich chodziarzy wystartowała w zawodach z sukcesem. Tym razem z Kolbuszowej wyjechało 25 zawodników startujących w różnych kategoriach wiekowych – od najmłodszych po najstarszych.

Wynikiem wzrastającego zainteresowania nordic walking była rekordowa liczba zarejestrowanych uczestników – ponad 1000 osób. W zawodach wystartowało i ukończyło 840 osób. Liczba ta przebiła ilość startujących zawodników na zawodach Pucharu Polski w czerwcu, w Kolbuszowej. 

Duża liczba zawodników zagwarantowała wspaniałą atmosferę ale i znacznie zaostrzyła konkurencję. Zawodnicy przed startem mogli poznać i zakupić regionalne smakołyki i pamiątki. Rywalizacja wśród zawodników spowodowała, że niemal każdy ze startujących uzyskał wspaniałe rekordy życiowe. Trasa zawodów była doskonale przygotowana i oznakowana, a wiodła przez piękną scenerię puszczy Białowieskiej. Ścieżki i dróżki leśne sprzyjały zawodnikom, dając odrobinę chłodu i cienia. A trzeba przyznać, że pogoda w tym dniu sprzyjała zawodnikom – po dniach deszczowych wyjrzało słońce.   

Z grupy kolbuszowskich chodziarzy po zakończeniu rywalizacji tylko 1 zawodnikowi udało się stanąć na podium. Była to Krystyna Styga, która ukończyła dystans 5 km z 3-cim czasem w swojej kategorii wiekowej. Duża ilość startujących spowodowała sporą konkurencję wśród zawodników.

Po zakończeniu nagradzania za osiągnięte wyniki w zawodach, nadeszła pora na podsumowanie całego cyklu zawodów czyli Klasyfikacja Indywidualna i Drużynowa. I tu ponownie wywołana na podium została Krystyna Styga, która w swojej kategorii wiekowej na dystansie 5 km zdobyła 320 punktów co dało trzecią lokatę. Na podium stanęła także Helena Rozenbajgier, która w swojej kategorii wiekowej uzyskała 200 punktów co dało jej druga lokatę w Klasyfikacji Generalnej. Wielu  zawodników kolbuszowskiej drużyny po podsumowaniu zdobytych punktów uplasowało się w 1-szej dziesiątce. Oto miejsca w swoich kategoriach wiekowych na dystansie 5 kilometrów: Sitko Maciej – 9 lokata, Cepielik Barbara – 9, Dziuba Alina – 15, Koczur Dorota - 9, Wiącek Krystyna – 18. Podkreślić należy postawę i waleczność pań emerytek – pani Prokopiec Bronisława – 4 – od rywalki z 3-go miejsca dzieliło tylko 5 punktów, a Margańska Stanisława 13. Udział w zawodach brali także panowie i tu Józef Garbacki uplasował się na 12 pozycji a Andrzej Bańka na 13 – oczywiście każdy z panów w swojej kategorii wiekowej.

Udział w wielu zawodach, dobre czasy zawodników dały efekt w zebraniu ponad 1000 punktów dla drużyny. W Klasyfikacji Generalnej OPEN na ponad 200 drużyn startujących po zliczeniu punktów na kolejnych zawodach Kolbuszowski Klub Nordic walking uplasował się na 26 pozycji. Wręczanie statuetek i pucharów było tym bardziej atrakcyjne i miłe, że dokonywali tego wraz z władzami Hajnówki aktorzy: Tamara Arciuch i  Bartek Kasprzykowski.

Mnóstwo emocji przyniosło losowanie wspaniałego bordowego Suzuki Swift jako nagrody głównej. Każdy z zawodników miał szanse na wylosowanie tego samochodu – warunek- wypełnienie karty zgłoszenia, uczestnictwo i ukończenie zawodów. Szczęściarą która wyjechała z Hajnówki własnym samochodem okazała się zawodniczka z Olsztyna.

Jak zwykle wspaniałą atmosferę stworzyli uczestnicy, którzy znają się już z wielu wcześniejszych zawodów. Organizatorzy zapewnili dodatkowe atrakcje dla wszystkich w postaci przejażdżki kolejką wąskotorową po puszczy Białowieskiej aż do stacji Topiło, możliwość zwiedzania Parku Żubrów i występów oraz ogniska integracyjnego. W czasie oczekiwania na ogłoszenie wyników zawodnicy mogli „potańczyć”  w rytm muzyki orkiestrowej wraz z tańczącymi mażonetkami. Miła atmosfera, piękna pogoda i wypoczynek oraz piękny krajobraz rekompensowały trud i wysiłek podczas startu. Żegnaliśmy znajomych chodziarzy ze słowami „do zobaczenia na zawodach w przyszłym roku”. Wróciliśmy do Kolbuszowej pełni wspaniałych wrażeń, przeżyć i wspomnień z poczuciem, że dobrze reprezentujemy nasze miasto na zawodach Pucharu Polski.

A za rok kolejny cykl zawodów, nowe wyzwania i zmagania. I oby forma rosła i przyniosła efekt większej ilości punktów i zawodników na podium. 

KKNW

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-11-27 13:57
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 804 354