Marsz Świetlistych Mikołajów


Marsz Świetlistych Mikołajów 
2017-12-11

W sobotę 02.12.2017 roku odbył się w Kolbuszowej po raz pierwszy Nocny Marsz Świetlistych Mikołajów. Nazwa związana jest z porą ponieważ Marsz obywała się wieczorem – start przewidziany został  na godz. 18.

Zawody te odbywały się pod honorowym patronatem Burmistrza Kolbuszowej, organizatorem imprezy był Kolbuszowski Klub Nordic Walking. W organizację imprezy zaangażowana była także Fundacja na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej.

Na starcie stanęło prawie 70 kijkarzy – dorosłych i kilkoro młodych zawodników. W atmosferze beztroskiej zabawy każdy z chodziarzy pokonał trasę 5 km, trasę dobrze znaną z cyklicznie odbywających się w naszym mieście zawodów Nordic Walking.

Formuła imprezy zakładała nagrody dla chodziarzy w kategorii OPEN dla najszybszych zawodników bez względu na wiek w kategorii mężczyzn i kobiet – dla dorosłych i młodzieży biorącej udział w zawodach. Z relacji zawodników wynikało jednak, że to nie nagrody przyciągnęły taką grupę ludzi na stadion.  Pora dnia, chęć spotkania się z innymi pasjonatami tego sportu, zobaczenia przyjaciół i znajomych, pragnienie wspólnie spędzonego wieczoru było motywacją do przyjazdu zawodników z Krosna, Rzeszowa, Tarnobrzega, Siedleszczan i Leżajska. Mocną grupę stanowili mieszkańcy z Kolbuszowej i okolic – Cmolasu, Kolbuszowej Górnej i Dolnej.

Na zawodników czekała także niespodzianka – spotkanie z Mikołajem.

Tego magicznego wieczoru wszystko musiało się udać, bo przecież organizatorzy zapewnili sobie wsparcie świętego Mikołaja, który przed rozpoczęciem zawodów przybył na stadion we wspaniałych saniach, ciągniętych przez renifery. Obecność tak zacnego gościa wzbudziła prawdziwą sensację wśród sportowców i małych i dużych. Zdjęciom nie było końca, ale zbliżający się nieubłaganie czas startu do marszu zmusił zebranych do rozgrzewki i startu na trasę o wyznaczonej godzinie. Na przedzie zwartej grupy chodziarzy jechał zacny gość, który wyprowadził „peleton” z bramy startowej na trasę. Zawodnicy wyposażeni w latarki typu „czołówka” nałożone na czerwone czapki  Mikołajowe ruszyli na trasę. Nad bezpieczeństwem czuwała grupa: eskorta policji, wolontariusz na rowerze jeżdżący wzdłuż peletonu zawodników a na końcu drużyna Straży Miejskiej.

Najszybciej na mecie zameldowali się – wśród pań: Dorota Rejman (Klub Siedleszczany), Agnieszka Szalwa – Niezgoda i Wioletta Małodobry  (reprezentantki Kolbuszowskiego Klubu NW).

A pośród panów: Jacek Wiśniewski (Klub Siedleszczany), Wojciech Bilik (Samotni Wędrowcy Krosno), Zdzisław Bartyński (Kolbuszowski Klub NW).

Po zawodach sportowcy posilili się pyszną grochówką, kiełbaską z rożna, bigosem i wypili ciepłą herbatę. Spalone kalorie podczas marszu można było uzupełnić pysznymi wypiekami przygotowanymi przez członków Klubu. Po posiłku i chwili odpoczynku nastąpił czas nagradzania najszybszych. Postacie krokodylków ozdobionych  świąteczną kokardą stanowiły nie lada atrakcję dla nagradzanych i dla fotoreporterów. Wszyscy obecni stanęli także do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Po części oficjalnej i wspólnym zdjęciu nadszedł czas na rozmowy, wspomnienia i tańce – czas integracji i zabawy. Wszystkim obecnym dopisywał dobry humor i zadowolenie. 

Zarząd i Członkowie Kolbuszowskiego Klubu Nordic Walking jako organizatorzy dziękują wszystkim za przybycie, wspólną zabawę i mile spędzony czas. Dziękujemy służbom porządkowym, które czuwały nad bezpieczeństwem zawodników na trasie, panu T. Koczurowi za zapewnienie bezpieczeństwa od strony medycznej, wolontariuszom pomagającym w pracach przygotowawczych i organizacji zawodów. Dziękujemy wszystkim którzy wsparli nasze działania i przyczynili się do sprawnego, bezpiecznego przebiegu zawodów.

Tradycyjnie zapraszamy wszystkich zainteresowanych treningami na spotkania we wtorek na godz. 18 na Stadion, gdzie pod okiem trenerów prowadzone są treningi.

 

KKNW

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-11-27 13:57
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 804 270