Obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu


Obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu 
2018-01-31

W dniach 22-28 stycznia 2018 r., na Podkarpaciu obchodzono Międzynarodowe Dni Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W obchody włączyła się również Kolbuszowa.

24 stycznia, członkowie Zarządu Regionalnego Towarzystwa Kultury im. J.M. Goslara, proboszcz kolbuszowskiej kolegiaty oraz młodzież szkolna zapalili znicze na cmentarzu żydowskim oraz na grobach osób ratujących życie Żydów podczas okupacji: ks. Antoniego Dunajeckiego, Heleny Czartoryskiej oraz Anny i Józefa Kozłowskich.

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej zorganizowano prelekcję Karola Wesołowskiego oraz wystawę przygotowaną przez Andrzeja Wesołowskiego, pod wspólnym tytułem  „Handel i rzemiosło w Kolbuszowej w okresie międzywojennym - ze zbiorów Archiwum Rodziny Wesołowskich”.

Wystawę będzie można oglądać do 23 lutego 2018 roku w czytelni im. dr. K. Skowrońskiego Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej, ul. Piłsudskiego 7, w godzinach od 8:00 do 19:00.

Zakończenie obchodów Dnia Pamięci Ofiar Holocaustu na Podkarpaciu odbyło się w niedzielę 29 stycznia w Rzeszowie. Organizatorami obchodów byli m.in. Uniwersytet Rzeszowski, rzeszowski Oddział IPN, Samorząd Województwa i samorządy lokalne, Podkarpackie Kuratorium Oświaty, a także organizacje i stowarzyszenia pozarządowe.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2019-01-23 15:04
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 510 047