XI Konkurs Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej


XI Konkurs Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej 
2018-02-01

Silent night, Douce nuit, Stille Nacht, Noche de paz … Już po raz kolejny na hali widowiskowo-sportowej Liceum Ogólnokształcącego
im. Janka Bytnara w Kolbuszowej uczniowie z całego Podkarpacia stworzyli przepiękny przegląd kolęd w wielu językach podczas XI Wojewódzki Konkurs Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej,

Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: J. E. Ks. Biskup Jan Wątroba, ks. Daniel Koryciński – Dyrektor Muzeum im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego, Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki, Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Józef Kardyś – Starosta Powiatu Kolbuszowskiego oraz Jan Zuba – Burmistrz Miasta i Gminy Kolbuszowa. Patroni medialni konkursu to: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Katolickie Radio „Via" w Rzeszowie, „Twoje Radio Cmolas”, „Niedziela Rzeszowska”, Gazeta Codzienna „Nowiny”, „Korso Kolbuszowskie” oraz miesięczniki: „Przegląd Kolbuszowski” i „Ziemia Kolbuszowska”.

Przybyłych gości z różnych zakątków Województwa Podkarpackiego (m. in. Bircza, Łańcut, Przeworsk, Krosno, Stalowa Wola, Strzyżów) przywitał Dyrektor Dariusz Fus. W uroczystości uczestniczyli Ks. Lucjan Szumierz – wicedziekan i proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych, Wicestarosta Wojciech Cebula oraz Wiceburmistrz Kolbuszowej – Marek Gil.

Jury w składzie: Tomasz Blicharz - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kolbuszowej, ks. Marcin Dudek oraz nauczyciele języków obcych (Teresa Zuba, Anna Kwiecień, Agata Sito, Jadwiga Kasak) oceniało poprawność językową, walory głosowe, interpretację i aranżację utworu. Dodatkowym kryterium był także stopień trudności utworu pod względem językowym i muzycznym. Jury przyznało nagrody w 4 kategoriach:

Szkoły gimnazjalne – soliści

I miejsce – Karolina Trojnacka – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej
II miejsce - Maria Miś – Szkoła Podstawowa w Gawłuszowicach.
III miejsce -  Aleksandra Malczyńska – Zespół Szkół w Przecławiu

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

Marcin Zawora – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 w Stalowej Woli
Kamila Kowalska – Gminne Gimnazjum w Raniżowie

Szkoły gimnazjalne – zespoły

I miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łańcucie
II miejsce – Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej 
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Januszkowicach

Wyróżnienie: Zespół Szkół w Kraczkowej

Szkoły ponadgimnazjalne – soliści

I miejsce – Jan Szynal, II LO w Mielcu,
II miejsce – Magdalena Boroń , ZSZ w Dynowie
III miejsce – Joanna Zawadzka, LO  w Kolbuszowej

Wyróżnienia: 

Marcelina Karkut – LO w Kolbuszowej,
Oliwia Nowicka  – LO w Kolbuszowej
Ewelina Babicz – Zespół Szkół w Ropczycach
Dominika Piątek – Katolickie  LO w Tarnobrzegu
Albina Motylewicz – Zespół Szkół w Przemyślu

Szkoły ponadgimnazjalne – zespoły

I miejsce – LO  w Strzyżowie
II miejsce ex aequo- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie oraz ZST w Kolbuszowej
III miejsce – LO w Kolbuszowej

Wyróżnienie: Zespół Szkół w Birczy

Gratulujemy laureatom, dla których nagrody rzeczowe ufundowali: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Burmistrz Miasta i Gminy w Kolbuszowej, Starosta Powiatu Kolbuszowskiego, Fundacja im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego, Ewa Nowak z Regionalnej Fundacji „Serce” oraz „Niedziela Rzeszowska”

Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród, którzy od wielu lat wspierają konkurs organizowany w naszym liceum.

Podziękowania kierujemy także dla Dyrektora i pracowników Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej, którzy zajęli się przygotowaniem sceny, sprzętu muzycznego oraz profesjonalną obsługą nagłośnienia.

Dziękujemy także uczniom naszego liceum, którzy zapewnili słodki poczęstunek dla uczestników konkursu oraz pomagali w organizacji całej imprezy.

MB 

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2019-02-21 10:17
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 674 983