Kolejne medale START WIDEŁKA

2018-03-26

Reprezentacja STARTU WIDEŁKA zaliczyła kolejny turniej badmintona Puchar Gór Świętokrzyskich – Grand Prix Polski Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych.

Szymon Maciąg  przywiózł złoto i brąz.

W miniony weekend tj., 23-25 marca w Suchedniowie, odbył się duży turniej badmintona z cyklu Grand Prix Polski, na którym wystartowało 230 zawodników z 57 klubów w tym także zawodnicy z Ukrainy i Białorusi. Gminę Kolbuszową reprezentowali zawodnicy Startu Widełka, w kategorii Juniora Młodszego: Szymon Maciąg, w kategorii Młodzika Młodszego: Klaudia Rzeszutek, Emilia Pastuła, Maksymilian Chuchro.  Świetny wynik osiągnął Szymon Maciąg, który w grze podwójnej wywalczył brązowy medal wraz z Karolem Budnym UKS Bennica Kędzierzyn Koźle, natomiast w grze pojedynczej po wyczerpującym trzy setowym pojedynku z Andrzejem Niczyporukiem AZS WAT Warszawa zdobył złoto. Wysokie, piąte miejsce wywalczyła w kategorii  młodzika młodszego Klaudia Rzeszutek, która w dwóch setach o wejście do strefy medalowej uległa zawodniczce ABRM Warszawa Amelii Mateusiak.

Dziękujemy zawodnikom Startu Widełka i życzymy kolejnych sukcesów.