Kobieta w setną rocznicę odzyskania Niepodległości


Kobieta w setną rocznicę odzyskania Niepodległości 
2018-04-17

Spotkanie, zorganizowano w niedzielę, 15 kwietnia, w budynku Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Wydarzenie zostało włączone do ogólnopolskiego kalendarium imprez Niepodległa 2018.

Podczas spotkania, przedstawiono prezentację poświęconą działalności kobiet z terenu miasta i gminy Kolbuszowa na przełomie lat 1918 - 2018.

O historii kół, w których działają opowiedziały Panie z KGW z Nowej Wsi, Domatkowa, Kupna, Weryni, Przedborza oraz Widełki. Nie zabrakło występów muzycznych oraz kabaretowych.

Na scenie zaprezentowali się również Górniacy z Kolbuszowej Górnej, Kolbuszowskie Koło Kobiet oraz Grupa Folklorystyczna Ziemia Podkarpacka.

Sylwetki zasłużonych kobiet z Kolbuszowej przedstawił Andrzej Wesołowski.

W tym dniu, Kolbuszowskie Koło Kobiet świętowało V-lecie powstania. Życzenia z rąk Burmistrza Kolbuszowej Jana Zuby oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Wilka, odebrała przewodnicząca Elżbieta Wilk. Wszystkim występującym wręczono pamiątkowe statuetki.

Organizatorem imprezy było Kolbuszowskie Koło Kobiet oraz Zarządy Osiedli Nr 1, 2 i 3 w Kolbuszowej, pod patronatem Burmistrza Kolbuszowej.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2019-03-18 13:26
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 841 076