Skarby Przyrody Puszczy Sandomierskiej


Skarby Przyrody Puszczy Sandomierskiej 
2018-05-10

Kolbuszowa otrzymała dotację na realizację zadania pn. SKARBY PRZYRODY PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ – multimedialne formy edukacji ekologicznej. Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie przyznał gminie kwotę ponad 44 tys. zł.

Zadanie obejmuje przygotowanie, realizację i emisję cyklu czterech programów telewizyjnych poświęconych ochronie środowiska naturalnego w Puszczy Sandomierskiej. Ponieważ, mało jest filmów prezentujących przyrodę puszczy, powstał pomysł pokazania atrakcji przyrodniczych i kulturowych tego terenu.

Cykl składa się z czterech odcinków po ok. 13 minut. W ramach projektu, każdy odcinek zostanie wyemitowany 4 razy na antenie TVP3 Rzeszów. Po zakończeniu projektu TVP3 Rzeszów planuje kolejne emisje.

Przygotowany materiał zostanie także nagrany na płyty DVD, które będą dystrybuowane, jako element edukacji ekologicznej oraz forma promocji obszarów Puszy Sandomierskiej.

Projekt będzie realizowany przez gminę wspólnie z Telewizją Rzeszów. Programy w jakości HD, zostaną udostępnione na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej i TVP.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2019-04-18 14:02
  • |
  • Licznik odwiedzin: 4 021 851