Przedszkolaki z wizytą w ogródkach działkowych


Przedszkolaki z wizytą w ogródkach działkowych 
2018-05-14

W przedpołudnie 10 maja br. ROD „Prefabet” odwiedziły dzieci z Przedszkola Nr 2 w Kolbuszowej. Grupa starszaków z zaciekawieniem oglądała nasze działki. Po ogrodzie oprowadzał ich Prezes ogrodu Andrzej Chmielowski, a działkowicze Pani Halina Kołodziej i Państwo Lucyna i Władysław Puzio zadbali o zorganizowanie poczęstunku i odpoczynku dla małych gości. Nasz ogród odwiedziły już dzieci z ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej, a do końca maja planowane są następne wizyty przedszkolaków z Przedszkoli nr 1 i 3 oraz osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej
w Kolbuszowej.

Małe dzieci ciągle dziwią się światu. Oglądają i dotykają roślin, a ponieważ nie wszyscy posiadają przydomowe ogródki, dzieci odkrywają warzywa na nowo. Większość z nich, dzięki pokazom zorganizowanym przez działkowiczów ROD „PREFABET” „złapała ogrodowego bakcyla”. Rozochocone dzieci zadawały mnóstwo pytań, a potem przygotowały grządki, sadziły warzywa i podlewały. W ten sposób uczymy najmłodsze pokolenie szacunku do przyrody. 

Dzięki takim spotkaniom dzieci nabywają ogrodowych umiejętności i wiedzę, która będzie im przydatna w późniejszym, dorosłym życiu. Dowiadują się wielu cennych informacji o różnych gatunkach roślin, zjawiskach atmosferycznych związanych z porami roku, czy działaniami szkodzącymi środowisku i takimi, które wpływają na poprawę jego stanu. 

Takie spotkania realizujemy dzięki wsparciu finansowym Gminy Kolbuszowa na realizację zadania publicznego pn.”Organizacja pozalekcyjnych zajęć edukacyjno – wychowawczo – wypoczynkowych w zakresie ekologii w gminie Kolbuszowa".


Andrzej Chmielowski
Prezes ROD „Prefabet” w Kolbuszowej

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-12-04 12:28
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 851 508