Między zagrodami i na drewnianej podłodze


Między zagrodami i na drewnianej podłodze 
2018-07-11

W wakacyjne niedziele (12.00 – 18.00) w skansenie zwiedzający spotkają przedstawicieli zawodów, bez których dawna wieś nie byłaby tak piękna i ciekawa. A w czwartek 19 lipca doświadczą czystej energii płynącej z muzyki.

15 lipca wśród zagród rozłożą swe warsztaty pani Urszula Rębisz z Nowej Dęby, która szydełkuje i robi zabawki z filcu oraz zabawkarz – pan Zdzisław Panek z Domaradza. Pani Kazimiera Zagroba z Cmolasu będzie pokazywać napisane przez siebie ikony. W szkole z Trzebosi panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Huty Przedborskiej będą sprzedawać regionalne przekąski i wypieki.

Wieczorem o godz. 18.00 w kościele z Rzochowa zostanie odprawiona msza św. trydencka. Już stało się tradycją, że w każdą trzecią niedzielę miesiąca (od maja do października) Muzeum zaprasza na nabożeństwo w dawnym rycie rzymskim.

Muzeum pragnie również zaprosić wszystkich tych, którzy lubią sobie zahulać. W czwartek 19 lipca o 19.30 w skansenie odbędzie się wakacyjna potańcówka na dwie kapele. Grać będą Cmolaskie Chłopoki i Kapelka Jurka Wrony z Kolbuszowej. Zabawę poprowadzi Marta Berdel – muzykoterapeuta i instruktor tańców polskich. Impreza jest pierwszym wydarzeniem z dużego projektu pn. „Nuty pod buty – warsztaty tradycyjnych tańców wiejskich i potańcówki”. Przedsięwzięcie to realizowane jest w ramach projektu grantowego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

 

Szczegóły:  www.muzeumkolbuszowa.pl

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2019-04-18 14:02
  • |
  • Licznik odwiedzin: 4 021 820