Jesienne sukcesy sportowców- chodziarzy z Kolbuszowej


Jesienne sukcesy sportowców- chodziarzy z Kolbuszowej 
2018-11-07

13 października 2018 r. w pięknych zakątkach Baranowa Sandomierskiego na terenie Zamku odbył się VII Nadwiślański Marsz Nordic Walking i Bieg na Milę Parkową. W Marszu mogli wziąć wszyscy, którzy ukończyli 15 rok życia i I Marsz na Medal dla juniorów.

Sportowe zmagania przyciągnęły na teren Zamku około 200 uczestników w różnym wieku, startujących na dystansach 5 i 2,5 km. Trasa zawodów- 2,5 km pętla - wiodła urokliwymi ścieżkami i zakątkami Parku wokół zamku a spacerujący w słońcu i zwiedzający obserwowali i dopingowali zawodników. Gościem zawodów byli Mistrzowie Europy w Nordic Walking – Sylwia Pakosińska – Skowron i Łukasz Witczuk.

Nie tylko pogoda dopisała – jak zwykle na tego typu imprezach  panowała gorąca atmosfera, podsycana wspaniałym dopingiem kibiców, którzy oklaskiwali startujących dodając im sił w walce z czasem, bólem i własnymi słabościami. 

Na starcie zawodów stanęła liczna bo licząca 27 osób grupa reprezentująca Kolbuszowski Klub Nordic Walking. Nasi zawodnicy, stanowili grupę zróżnicowaną wiekowo – od uczniów Szkoły Podstawowej aż po emerytów. Każdy z uczestników po ukończonym marszu otrzymał pamiątkowy medal, pakiet startowy oraz mógł zakosztować specjałów kulinarnych przygotowanych przez organizatorów, którzy pomyśleli o różnych smakach zawodników. Można było spróbować wspaniałej kiełbaski z rożna, zupy grochowej a także żurku.

Sportowcy z Kolbuszowej udowodnili, że zaangażowanie i intensywne treningi przynoszą rezultaty. Dowodem tego była częstotliwość z którą prowadzący zawody przywoływał nazwę Kolbuszowej podczas dekorowania i wręczania pucharów zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych. Z naszego miasta aż 5 zawodników stało na podium. Wśród juniorów byli to: w grupie Młodziczek – Aleksandra Trętowicz, a w grupie młodzików: Patryk Początek – I miejsce, Karol Tomaszewski – II miejsce– I miejsce. W grupie Juniorki starsze: Krystyna Styga – II miejsce a w grupie Juniorów starszych Zdzisław Bartyński – I miejsce. Organizatorzy uhonorowali także Barbarę Nowak za najlepszą technikę chodzenia, Helenę Rozenbajgier i Antoniego Marka jako najbardziej dojrzałych zawodników.

Dodatkową atrakcją zawodów była nagroda dla Klubu reprezentowanego przez najliczniejszą grupę zawodników. I tu puchar otrzymała drużyna z Kolbuszowej – byliśmy największą grupą bo aż 29-osobową. Pozostali kolbuszowianie ukończyli zawody dumni z siebie – niektórzy po raz pierwszy startowali w zawodach Nordic Walking. Wszyscy wracali bardzo zadowoleni, szczęśliwi i gotowi do podejmowania nowych wyzwań sportowych w następnym sezonie.

Na stronie www.nadwisla24.pl można zobaczyć relację zdjęciową oraz filmik z zawodów – zachęcamy do obejrzenia.

Wszystkim, którzy wspierali zawodników podczas sportowych zmagań serdecznie dziękujemy. Wszystkich, którzy chcą się nauczyć prawidłowej techniki chodzenia z kijkami, doskonalić ją zapraszamy na treningi pod okiem instruktorów we wtorki (o 18) na stadionie

KKNW

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-12-04 12:28
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 851 451