Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju


Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju 
2018-12-31

W niedzielę, 16 grudnia w Rzeszowie podczas uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przez ks. Biskupa Jana Wątrobę nastąpiło rozesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Komendant Chorągwi hm. Mariusz Bezdzietny przywiózł lampion ze światłem z Zakopanego, które przekazali słowaccy skauci polskim harcerzom.

Ta sztafeta trwa już od 27 lat. Na uroczystościach niedzielnych było około 60 harcerzy i zuchów z kolbuszowskiego hufca wraz z opiekunami. Mottem tegorocznego rozesłania jest „Światło, które łączy”, ta myśl ma przyświecać nam w codziennym zabieganiu oraz wtedy, gdy będziemy wspólnie zasiadać do stołu świątecznego.

Betlejemskie Światło przed świętami zostaje przekazywane do parafii naszego Powiatu, urzędów, do szkół, przedszkoli i wszystkich instytucji a także zakładów leczniczych i szpitali tak jak to czynią harcerze w całym kraju.

Dnia 21 grudnia o godzinie 18 nastąpiło na Rynku w Kolbuszowej uroczyste przekazanie BŚP władzom naszego miasta – światło odebrał osobiście Pan Burmistrz Jan Zuba, Pan Marek Kuna w imieniu Starosty Powiatu oraz przedstawiciele służb mundurowych: Straży Pożarnej, Komendy Policji i Straży Miejskiej.

Wcześniej harcerze z Hufca ZHP Kolbuszowa im. Janka Bytnara przekazali Betlejemskie Światło Pokoju w Kolegiacie ks. Proboszczowi Lucjanowi Szumierzowi oraz delegacjom wszystkich drużyn harcerskich. Harcerze uczestniczący w sztafecie światła roznosząc je do domów – mieszkańcom naszego Powiatu – stało się powoli tradycją w naszym hufcu. Ludzie przyjmują harcerzy, mamy bardzo pozytywną odpowiedź, z roku na rok udaje nam się przekazać światło na coraz większym terenie.

 

Julita Stępień

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2019-06-19 10:30
  • |
  • Licznik odwiedzin: 4 459 271