Jedynka wita wiosnę


Jedynka wita wiosnę 
2019-03-26

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, która jest zapowiedzią słonecznych dni i budzenia się przyrody do życia. Pierwszy dzień astronomicznej wiosny,  to święto szczególne w uczniowskim kalendarzu. To również wyjątkowy dzień dla Szkoły Podstawowej Nr 1 im. H. Sienkiewicza  w Kolbuszowej. Na ten dzień niezwykle starannie przygotowali się  wychowankowie świetlicy szkolnej. W ramach realizowanej od października innowacji pedagogicznej, prowadzonej przez panie: Annę Micał i Elżbietę Małozięć- powstało bajeczne, rozśpiewane, roztańczone, budzące emocje przedstawienie, a sala gimnastyczna zamieniła się w kolorową łąkę z szumiącą rzeką, pełną kwiatów, owadów, mieszkańców lasu  i cudacznych postaci.

Jako pierwsi inscenizację obejrzeli uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły. Dumni ze swoich koleżanek i kolegów ze szkolnej ławki, nagrodzili aktorów  gromkimi brawami. Pani dyrektor Dorota Rabczak nie kryła radości z ujawnionych przez dzieci niewątpliwych  talentów aktorskich.

Po krótkiej przerwie pojawili się kolejni, mile oczekiwani goście-  dzieci z kolbuszowskich przedszkoli. Wsparcia w sprawnym przebiegu tej części wydarzenia udzielili niezawodni  członkowie szkolnego wolontariatu. Sala gimnastyczna wypełniła się małymi odbiorcami sztuki teatralnej. Emocje ukazane na scenie udzieliły się najmłodszych widzom. Przedszkolaki ekspresyjnie reagowały na postacie i rozgrywające się na scenie wydarzenia. Wraz z „Dziubalem Burym i Maciusiem Uśmiechalskim”  powitały wiosnę i nie zwlekając,  postanowiły szukać wszędzie jej radosnych oznak.

Największą tremę mali aktorzy odczuli przed ostatnią grupą gości- rodzicami, na którą niecierpliwie oczekiwali do godzin popołudniowych. Jednakże rozbrykane podczas przerwy Świetliczaki wykazały  pełną mobilizację  i mimo ujawniającego się już zmęczenia, z wielkim zaangażowaniem  wcieliły się w swoje role i pokazały to, do czego przygotowywały się od miesięcy.

Perfekcyjna gra, głośne śpiewy, wspólna zabawa i odpowiedzialne przekazanie treści zaskoczyło i rozczuliło dumnych rodziców swoich utalentowanych pociech.

                                                                                                                                                                                          Anna Micał

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-12-04 12:28
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 851 671