Nordic Walking w Lasowiackim Stylu


Nordic Walking w Lasowiackim Stylu 
2019-04-29

W ostatnią niedzielę kwietnia na stadionie w Weryni odbyła się II edycja Wiosennych Zmagań w Lasowiackim Stylu zorganizowana przez Kolbuszowski Klub Nordic Walking.

Pomimo niezachęcającej, deszczowej pogody uczestnicy zawodów licznie przybyli na stadion. Impreza, której celem było połączenie sportu z tematyką ludową, rozpoczęła się występem taneczno-muzycznym w wykonaniu Grupy Folklorystycznej Seniorów "Ziemia Kolbuszowska". Zawodnicy po rozgrzewce zostali podzieleni na dwie kategorie dystansowe- 5 i 10 km. Przed startem zostali powitani przez Posła na Sejm RP Zbigniewa Chmielowca, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewę Draus, która była uczestniczką marszu Nordic Walking, a także Burmistrza Kolbuszowej Jana Zubę.  

Dla zgromadzonych gości Panie z Kolbuszowskiego Koła Kobiet przygotowały ciepłe posiłki i przekąski. Po zakończonych rozgrywkach wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, a najlepsi otrzymali nagrody specjalne.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zadanie pn. „Wiosenne zmagania w lasowiackim stylu” finansowane było z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Siedlisko” w ramach projektu grantowego pn. „Pielęgnujemy nasze lokalne tradycje – spotkania z folklorem, historią i dziedzictwem kulinarnym regionu”. 

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2021-04-09 15:33
  • |
  • Licznik odwiedzin: 8 467 164