Dni Kolbuszowej 2019!


Dni Kolbuszowej 2019! 
2019-06-12

Obchody tegorocznych Dni Kolbuszowej odbyły się 8 i 9 czerwca na placu przy Krytej Pływalni „Fregata”. Dwudniowa impreza przyciągnęła wielu mieszkańców, nie tylko z naszej gminy. W wydarzeniu uczestniczyła również delegacja z partnerskiego miasta Mátészalka z Węgier oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Szaflar. Atrakcji muzycznych i kulturalnych nie brakowało zarówno dla tych starszych jak i najmłodszych. Atmosferze zabawy i rozrywki sprzyjała znakomita pogoda.

Tradycyjnie pierwszy dzień świętowania dni miasta rozpoczął się zawodami quadów i samochodów terenowych o Puchar Burmistrza Kolbuszowej na torze glinianka zorganizowanych przez klub „Kolbuszowa 4x4”. Późnym popołudniem talenty wokalne i taneczne zaprezentowały zespoły dziecięce, młodzieżowe oraz maluchy z przedszkoli. Sobotni wieczór upłynął w rytmie disco polo oraz punk-rocka z zespołami: Rompey, SEXBOMBA i Milano. Impreza zakończyła się pokazem laserowym.

W niedzielę na terenie Liceum Ogólnokształcącego zorganizowana została olimpiada przedszkolaków, czyli sportowa rywalizacja dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji i konkurencji. O godz. 17.00 na scenie przy basenie miało miejsce przedstawienie „Trzy Świnki” w wykonaniu rzeszowskiego Teatru Nemno. Następnie odbyły się zabawy folklorystyczne z nagrodami i występy muzyczno-taneczne: Kapeli Jurka Wrony, Zespołu Ludowego Górniacy, Grupy Folklorystycznej Seniorów „Ziema Kolbuszowska” oraz Lasowiackich Hulaków. Gwiazdami wieczoru byli zespół ZOUZY z wokalistką kolbuszowskiego pochodzenia Sabiną Nycek oraz zespół discopolowy Top Girls.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-07-10 09:36
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 919 147