Sukcesy Szkolnego Klubu Mediatorów Rówieśniczych ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kolbuszowej


Konkurs „Mediacja ma moc” 
2019-06-19

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na symulację mediacji „Mediacja ma moc” organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Sąd Okręgowy w Rzeszowie we współpracy z Podkarpackim Centrum Mediacji i Centrum Arbitrażu i Mediacji w Rzeszowie zdobyła grupa mediatorów rówieśniczych: Natalia Gul, Kamila Kicińska, Jakub Piórek i Barłomiej Ungiert ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej. To zwycięstwo jest uwieńczeniem trzyletniej pracy Klubu Mediatorów Rówieśniczych pod opieką mediatora szkolnego Haliny Mianowskiej.  

Jesteśmy prekursorami w szerzeniu idei mediacji jako formy wspomagającej system wychowawczy szkoły. W swoim przekazie informujemy społeczność szkolną, lokalną, na czym polega porozumienie proceduralne, jak w obecności bezstronnego mediatora, w atmosferze wzajemnego szacunku rozwiązywać konflikty. Propagujemy idee mediacji, doskonalimy umiejętności, integrujemy środowisko, promujemy uczniów z pasją, uczymy dialogu. Godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę na Kongresach Mediatorów Rówieśniczych, Kongresach Mediatorów Szkolnych w Rzeszowie, Czudcu, Ustrzykach Dolny organizowanych przez Podkarpackie Centrum Mediacji w obecności  Podkarpackiego Kuratora Oświaty, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie oraz Sądu Okręgowego w Rzeszowie. W ramach programu EFC Romana Czerneckiego i Fundacji Szkoły Z klasą „Edukacja Inspiracja” rozszerzyliśmy naszą działalność wśród uczniów szkoły podstawowej. Nasi uczniowie Klaudia Olszowy I Krzysztof Lenart dokonali samoprezentacji Szkolnego Klubu Mediatorów Rówieśniczych na podsumowaniu Ogólnopolskiego projektu w Centrum  Kreatywności w Warszawie. Działalność Klubu jest znana nie tylko wśród uczniów i rodziców ale lokalnie i globalnie pokazujemy siłę dobrej woli i moc mediacji w rozstrzyganiu sporów. Więcej informacji można znaleźć na stronie szkoły sp1kolbuszowa.edupage.org w zakładce- mediacje.

W przyszłym roku szkolnym zapraszamy wszystkich do współpracy w szkolnym Klubie Mediatorów Rówieśniczych, do rozwijania swoich postaw prospołecznych i aktywności obywatelskiej.

 

Halina Mianowska

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-12-04 12:28
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 851 663