Zapraszamy seniorów na rowerach!


Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” 
2019-07-05

Zapraszamy seniorów z powiatu kolbuszowskiego na spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego, które odbędzie się w środę (10 lipca), o godz. 9:00, w sali nr 220 Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej. Porozmawiamy na tematy bezpieczeństwa na kolbuszowskich drogach i zagrożeń tam występujących.

Uczestników akcji zachęcamy do przyjazdu rowerem, który będzie można zostawić w serwisie rowerowym, gdzie wykonany zostanie bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem. Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY.

Celem akcji jest uświadamianie kierowcom, rowerzystom i pieszym 60+, jak zgodnie z zasadami - prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania samochodem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy.

Spotkanie organizowane jest w ramach „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”, koordynowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Partnerem strategicznym akcji jest Policja, zaś partnerem lokalnym Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie seniornadrodze.pl.

Zapraszamy do udziału w akcji!

 

Barbara Żarkowska

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2019-11-18 15:26
  • |
  • Licznik odwiedzin: 5 243 837