Jesteśmy już uczniami…


Pasowanie na ucznia klas pierwszych 
2019-10-01

Ach, cóż to była za uroczystość… 17 września uczniowie  z  klasy pierwszej  Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Widełce  wraz ze swoją wychowawczynią panią Elżbietą Fabińską, dyrektorem szkoły panem Mirosławem Karkutem, pocztem sztandarowym oraz rodzicami wybrali się na uroczyste pasowanie do Zamku na Wawelu w Krakowie. Dzieci z wielkim zapałem oczekiwały tego wydarzenia.

Pierwszym etapem wycieczki było oczywiście odwiedzenie Smoka Wawelskiego. Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki udali się w stronę Zamku Królewskiego, gdzie oczekiwała już pani przewodnik, która oprowadziła dzieci i przybliżyła im historię powstania zamku oraz opowiedziała o miejscach  wspólnie odwiedzanych. Nie lada atrakcją było również odwiedzenie wieży obronnej Zamku Królewskiego na Wzgórzu Wawelskim, na której znajduje się Dzwon Zygmunta.

Najważniejszym wydarzeniem wycieczki było jednak pasowanie. Na dziedzińcu Zamku Wysokiego w obecności dyrektora, wychowawczyni i rodziców odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie. Tam właśnie przed wiekami przechadzała się patronka naszej szkoły- Królowa Jadwiga. Dyrektor szkoły  dokonał ceremonii pasowania, dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia pierwszej klasy”. Z okazji tej uroczystości wychowawczyni wręczyła dzieciom dyplomy pasowania oraz pióra.

Po zakończonej uroczystości dzieci miały czas wolny, aby zwiedzić jeszcze ciekawe miejsca w okolicy. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w krakowskim ZOO. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały zwierzęta, które w większości znają tylko z książek lub telewizji.

Z radosnymi wspomnieniami i czując się już pełnoprawnymi członkami szkoły podstawowej, pierwszoklasiści powrócili do swoich domów. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tej jakże ważnej uroczystości w tak dostojny sposób.

 

Rodzice uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Widełce

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-11-26 11:06
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 802 206