Jesienne spotkania w kolbuszowskiej bibliotece


Spotkania autorskie z Agnieszką Lis 
2019-10-09

Jak co roku, po wakacjach Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na jesienne spotkania autorskie.

Już 11 października (piątek) o godz. 17.00 w Oddziale Biblioteki przy Skwerze Regionalistów (dawna Synagoga) odbędzie się spotkanie z jedną z najpoczytniejszych pisarek polskiej literatury obyczajowej- Agnieszką Lis, która w tym roku odwiedzi tylko Podkarpacie.

Autorka powieści, m. in.: Jutro będzie normalnie, Samotność we dwoje, Huśtawka, Pozytywka, Karuzela, Muzyka twojej duszy, Pocztówki, Latawce oraz cyklu bajek dla przedszkolaków Przygody Pana Parasola, które wygrały "Konkurs na dobrą powieść" w kategorii bajek dla dzieci.

Natomiast 15 października (wtorek) o godz. 17.00 z Czytelnikami  naszego regionu spotka się mistrz reportażu- Wojciech Jagielski.

Były korespondent wojenny, reportażysta, pisarz. Specjalista od spraw Afryki, Kaukazu i Azji Środkowej. Ponad 20 lat pracował w GW, przez dziesięć w PAP. Laureat wielu nagród, w tym Nagrody im. ks. Tischnera, Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Dariusza Fikusa, nagrody PEN Clubu, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej MediaTory. Nominowany do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody NIKE. W roku 2014 został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Autor reportaży: Modlitwa o deszcz, Wieże z kamienia, Nocni wędrowcy, Wypalanie traw, Wszystkie wojny Lary, Dobre miejsce do umierania, Na wschód od Zachodu. Od 1 września 2017 r. dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”.

Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia wybranych powieści Autorów, zdobycia dedykacji i autografu.

Spotkania finansowane są przez Instytut Książki w ramach projektu: "Tu czytamy!"- Dyskusyjne Kluby Książki.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2019-10-22 15:03
  • |
  • Licznik odwiedzin: 5 051 340