Zwycięstwo w zawodach Nordic Walking na Ukrainie


Pierwsze miejsce Grzegorza Romaniuka w NW 
2019-10-31

Zawodnicy z Kolbuszowej wzięli udział w Pierwszych Górskich Zawodach Nordic Walking, które odbyły się w niedzielę 27 października br. na terenie kompleksu Bukovytsia niedaleko Truskawca na Ukrainie.

Marsze odbywały się w terenie górskim, co było wyzwaniem dla wielu zawodników przyzwyczajonych do płaskiego terenu tej skandynawskiej formy rekreacji.

Wśród zwycięzców turnieju znalazł się również mieszkaniec Kolbuszowej. Puchar za zajęcie pierwszego miejsca w swojej kategorii powędrował w ręce Grzegorza Romaniuka Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej.

Uczestnicy startowali na górskiej trasie 5,2 km oraz 10,4 km. Zorganizowana została również trasa na dystansie 2,5 km dla dzieci oraz osób niepełnoprawnych.

Zawody były okazją do promocji Gminy Kolbuszowa oraz Pucharu Polski Nordic Walking, który odbywa się corocznie w Kolbuszowej.

Organizatorami zmagań była Ukraińska Federacja Nordic Walking, kompleks „Bukovytsia” oraz „Sport dla wszystkich”, Klub „Karpatia”, a także Rada Miejska Truskawca.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-06-01 15:13
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 671 405