1920- ogólnopolski konkurs literacki w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej


Ogólnopolski konkurs literacki Programu "Niepodległa" 
2020-06-26

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim „1920” w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Najlepsze prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii. Przewidziano także 10 nagród równoważnych, w wysokości 4 tysięcy złotych brutto każda.

Za sprawą konkursu ma powstać literacka panorama roku 1920, pokazującą przekrój różnorodnych podejmowanych wówczas działań. W konkursie gatunek nie stawia ograniczeń – przyjmowane będą zarówno klasyczne opowiadania, jak i prace stylizowane na reportaże czy listy. Ze względu na przypadające w tym roku stulecie Bitwy Warszawskiej, organizatorzy zachęcają, aby w pracach pojawił się motyw walki o wolność, wojny polsko-bolszewickiej bądź związany z Bitwą Warszawską.

Prace nieprzekraczające 30 tys. znaków ze spacjami można przesyłać na adres konkurs@niepodlegla.gov.pl do 15 sierpnia 2020 roku.

Regulamin oraz szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/1920-ogolnopolski-konkurs-literacki-w-setna-rocznice-bitwy-warszawskiej/.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-07-03 15:37
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 886 175