Kotły na biomasę dla mieszkańców


Podpisanie umowy 
2020-09-15

Podpisano umowę z wykonawcą zadania pn. „Dostawa i montaż kotłów na biomasę’’. Firma Rakoczy Stal Spółka z.o.o ze Stalowej Woli do grudnia br. zamontuje 32 szt. kotłów, oraz 18 szt. zasobników.

Umowa została zawarta w ramach projektu „Poprawa jakości powietrza w Gminie Kolbuszowa – montaż ekologicznych kotłów centralnego ogrzewania”. Wartość podpisanej umowy wynosi prawie 775 tys. zł. Dofinansowanie z tego projektu to 85 % na mieszkańca.

Zadanie polega na wymianie w domach jednorodzinnych nieefektywnych kotłów na paliwo stałe na kotły na biomasę. Wykonawca zapewnia dostawę, demontaż istniejącego źródła ciepła, wykonanie przewodu spalinowego, montaż kotła oraz utylizację poprzedniego pieca.

W czerwcu podpisano umowę z wykonawcą na dostawę kotłów gazowych. Aktualnie trwa ich montaż. Z nowych pieców gazowych będzie korzystać 121 domów jednorodzinnych.

Mieszkańców, którzy biorą udział w projekcie i złożyli wniosek o wymianę pieców na kotły pelletowe zapraszamy na spotkanie 22 września o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2021-07-23 14:13
  • |
  • Licznik odwiedzin: 9 037 965