„Praca Gabrysi z Widełki zamknięta w Kapsule Czasu”


Zdjęcie: Sylwia Kretowicz 
2020-09-15

Gabriela Kretowicz z klasy VI Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Widełce została laureatką Ogólnopolskiej Akcji „Serce Kapsuły Czasu”.

Konkurs polegał na wyobrażeniu sobie świata za sto lat, a następnie przedstawieniu w ciekawej formie literackiej lub plastycznej. Organizatorem konkursu była Fundacja TworzyMY Kraków. Najlepsze prace w nagrodę miały zostać zamknięte w specjalnej Kapsule Czasu.

5 września 2020 r. na Placu Szczepańskim w Krakowie laureaci mogli obejrzeć uroczyste zamknie Kapsuły Czasu. Gabrysia Kretowicz wraz z rodziną wzięła udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Uczennica została  laureatką i otrzymała złoty certyfikat, dzięki temu jej praca w formie pisemnej i elektronicznej została zamknięta w kapsule. Co więcej, fragment opowiadania Gabrysi znalazł się na bilbordzie promującym konkurs. Oto on: „Świat za 100 lat będzie inny, kapsuły, latające spodki, ubrania jak kostiumy z filmu science-fiction staną się codziennością. Kosmos zbliży się do nas, będzie na wyciągnięcie ręki. Ale nie zmieni się jedno: dzieci! Wciąż będzie je fascynował świat, z przyjemnością i radością będą odkrywać nieznane zjawiska, a każde zdarzenie będzie miało wymiar niezwykłej  przygody. Paczki superprzyjaciół, których połączy: przypadek, wspólna szkoła, zainteresowania czy chęć przeżycia przygody , będą zawsze istnieć. Bo przyjaźń za 100 lat wciąż będzie taka sama! Tego jestem pewna!”

Był to kolejny sukces literacki Gabrysi. Jest laureatką XXXV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w kategorii proza. Zdobyła również wyróżnienie w wojewódzkim konkursie literackim na „Krótką bajkę”. Życzymy kolejnych sukcesów!

 

                                               Gabriela Kretowicz, Renata Peret

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2021-07-23 14:13
  • |
  • Licznik odwiedzin: 9 038 078