Budowa Parku Niepodległości


Park Niepodległości w Kolbuszowej 
2020-11-17

W przyszłym roku ruszą prace związane z budową Parku Niepodległości. Urząd Miejski ogłosił przetarg na jego wykonanie. Wybrana firma będzie miała czas na realizację zadania do końca listopada 2021.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych i aranżacji zieleni w ramach zadania pn.: Utworzenie Parku Niepodległości przy ulicy Astrowej w Kolbuszowej. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Poprawa jakości środowiska poprzez rozwój terenów zieleni na obszarze miasta Kolbuszowa” współfinansowanego ze środków UE.

Zakres prac obejmuje m.in: przygotowanie terenu, budowę alejek spacerowych i placów, sadzenie roślinności, budowę zbiornika wodnego, wykonanie sieci wodono-kanalizacyjnej i energetycznej.

Zagospodarowany zostanie teren o powierzchni 2,5 ha. W parku znajduje się 100 dębów szypułkowych posadzonych w celu upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt został opracowany z myślą o wszystkich grupach wiekowych. Powstaną alejki spacerowe, altany, oczka wodne, miejsca dla dzieci. Zaplanowano: zadaszone siedziska, plac zabaw, zewnętrzną siłownię, trawnik rekreacyjny, łąkę kwietną z naturalną roślinnością. W parku pojawią się liczne krzewy i drzewa.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-12-01 15:03
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 829 792