Serce na nakrętki na kolbuszowskim rynku


Serce na nakrętki na kolbuszowskim rynku 
2021-02-02

Czerwony pojemnik w kształcie serca przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek stanął dziś przy jednej z alejek na kolbuszowskim rynku. Każdy, kto będzie chciał wesprzeć osoby potrzebujące w pozyskaniu środków na leczenie czy rehabilitację będzie mógł wrzucić nakrętki do metalowego serduszka.

Osoby, które są zainteresowane skorzystaniem z tej formy pomocy prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim w Kolbuszowej. Po podjęciu decyzji o tym, która rodzina będzie kolejno wspierana, na sercu zostanie umieszczona informacja dla kogo zbierane są nakrętki.

Zachęcamy mieszkańców do uczestnictwa w tej inicjatywie. Zbierając nakrętki wspieramy również działania  ekologiczne na terenie gminy. Można zbierać wszystkie rodzaje plastikowych zakrętek- bez względu na kształt czy kolor (np. zakrętki po napojach, kawie, mleku, jogurtach i innych produktach spożywczych oraz zakrętki po chemii gospodarczej- zakrętki po płynach do zmywania, szamponach, czy płynach do płukania).

Serduszko na rynku nie jest pierwszym, które znajduje się w Kolbuszowej. Podobne serca zamontowane zostały przy Niepublicznym Przedszkolu „Słoneczny Zakątek” przy ul. Jana Pawła II i ul. Handlowej.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2021-04-21 12:00
  • |
  • Licznik odwiedzin: 8 517 788