Fotowoltaika dla mieszkańców


OZE 
2021-02-10

Już wkrótce na budynkach mieszkalnych na terenie gminy Kolbuszowa oraz gminy Dzikowiec zostaną zamontowane instalacje fotowoltaiczne, które pozwolą mieszkańcom pozyskiwać energię w ekologiczny sposób. Jest to jedno z zadań w ramach projektu „Rozwój odnawialnych źródeł energii w Gminie Kolbuszowa i Gminie Dzikowiec”.

Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba oraz Wójt Gminy Dzikowiec Józef Tęcza podpisali umowę z wykonawcą JSB Construction PPHU Jolanta Sekuła. Na terenie obu gmin pojawi się kilkaset instalacji odnawialnych źródeł energii. Firma ma 365 dni na realizację zadania.

W dniach od 12 lutego do 16 lutego w budynku Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej (dawna synagoga) przy ul. Piekarskiej 17, będą wydawane umowy dla osób z gminy Kolbuszowa zakwalifikowanych do projektu. Mieszkańcy zostaną powiadomieni przez SMS o dacie odbioru umowy.

O kolejnych terminach oraz etapach realizacji inwestycji mieszkańcy będą na bieżąco informowani.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie wynosi 84% netto.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2021-04-21 13:35
  • |
  • Licznik odwiedzin: 8 518 286