Podkarpacki Puchar Nordic Walking – II edycja


Podkarpacki Puchar Nordic Walking – II edycja 
2021-10-11

Nikt nie zrobi dla Ciebie tyle, ile możesz zrobić Ty sam!

Ta idea przyświecała grupie pasjonatów Nordic Walking z Podkarpacia, która postanowiła powołać do życia cykl zawodów: Podkarpacki Puchar Nordic Walking.

I edycja tego Pucharu odbyła się w 2020 roku i mimo iż w całości przebiegała wirtualnie, to cieszyła się dużym zainteresowaniem “chodziarzy”.

Jest to impreza etapowa. W tym roku składała się z 6 etapów. Są to kolejno:  15 maja - Kolbuszowa, 5 czerwca - Nowa Dęba, 3 lipca - Horyniec Zdrój, 21 sierpnia - Blizna, 4 września - Jarosław, 2 października - Handzlówka. Na każdym z etapów zawodnicy mieli do pokonania trasę długości 5 km. A trasy były różne – piaszczysta, asfaltowa, po płaskim terenie i po górkach (Handzlówka).

Tegoroczna edycja Podkarpackiego Pucharu Nordic Walking swoją inaugurację miała 15 maja na stadionie sportowym w Weryni, gdzie odbyły się zawody pod hasłem  „Majówka z Nordic Walking”. A zakończenie odbyło się 2 października w Handzlówce. Mimo trudnej, zwłaszcza dla „górali z nizin”, wymagającej trasy, kilku zawodnikom z Kolbuszowskiego Klubu udało stanąć na podium i zdobyć „kostkowy” puchar. Na podium w swoich kategoriach wiekowych po zawodach stanęli: M. Fussek – III m-sce; K. Styga – II m-sce; B. Prokopiec – II m-sce; H. Kołodziej – III m-sce; R. Studnicki – III m-sce; G. Orzechowski – II m-sce. Wśród najmłodszych zawodników – na podium stanęła Róża Tomaszewska, która jako II doszła na metę. Gratulujemy.

I w tym dniu Podkarpacki Puchar Nordic Walking „przechodził do historii” – w tym dniu nastąpiło także podsumowanie całej edycji. Nie obyło się bez podziękowań, wyrazów wdzięczności wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przebieg całego cyklu.

Dzięki sponsorom i partnerom: Rzeszowianka, Olewnik, SPORTprint, Timekeeper  każdy z etapów przebiegał sprawnie. Podziękowania należą się także sędziom z Polskiego Zrzeszenia Sędziów Nordic Walking, którzy dbali o bezpieczeństwo na trasie oraz czuwali nad prawidłową techniką poruszania się na ścieżkach tras. A blasku każdemu z etapów dodawał niezawodny spiker i prowadzący  Łukasz Witczuk – Mistrz Świata Nordic Walking. Dopingował, motywował, udzielał wskazówek co do prawidłowej techniki chodzenia – ot prawdziwy „dobry duch” zawodów. Dziękujemy Ci Luki.

Regulamin Podkarpackiego Pucharu Nordic Walking określał zasady rywalizacji na każdym z etapów ale też Klasyfikację Indywidualną w kategoriach wiekowych oraz Klasyfikację Drużynową. Sześć spotkań sportowych, sześć etapów rywalizacji pozwoliło na zdobywanie punków i osiągnięcie dobrych wyników. Drużyna Kolbuszowskiego Klubu NW zdobyła II miejsce w Klasyfikacji Drużynowej. A w Klasyfikacji Indywidualnej w swoich kategoriach wiekowych na podium stanęli: M. Fussek – I m-sce; K. Styga – I m-sce; B. Prokopiec – III m-sce; G. Orzechowski – I m-sce. Gratulujemy zdobytych miejsc.

Spotkania – zawody to nie tylko czas sportowej rywalizacji – to także czas poznawania się, nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni, wymiany doświadczeń i wrażeń. Można było także uzyskać wskazówki od najlepszych polskich chodziarzy: Sylwia Pasińska – Skowron, Erwina Wilusz, Radek Niepokój, Tomasz Wójtowicz, Marek Sokołowski, Karol Stiller. Po tylu spotkaniach zawodnicy stali się „wielką nordicową rodziną”. Rozstawaliśmy się ze słowami „do zobaczenia za rok na kolejnej edycji”.

W imieniu zawodników dziękujemy wszystkim organizatorom kolejnych etapów, sponsorom, Partnerom, Sędziom i wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów.

 

Serdecznie zachęcamy do aktywności fizycznej w myśl hasła przewodniego:

Nikt nie zrobi dla Ciebie tyle, ile możesz zrobić Ty sam!

 

Kolbuszowski Klub Nordic Walking

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2021-12-02 13:32
  • |
  • Licznik odwiedzin: 9 818 315