Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: umig@kolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2018-12-19 04:26:26

Aktualności


VII Powiatowy Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Młody Olimpijczyk” w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Widełce

VII Powiatowy Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Młody Olimpijczyk” 

W dniu 16 listopada 2017 roku o godzinie 9.00 odbył się już VII Powiatowy Konkurs Matematyczno – Przyrodniczego „Młody Olimpijczyk”, który przeznaczony jest dla uczniów klas drugich gimnazjum z powiatu kolbuszowskiego. Konkurs ma na celu popularyzację nauk matematyczno-przyrodniczych oraz wzbudzanie zainteresowania młodzieży bogactwem świata przyrody. Jak co roku patronat nad konkursem objęło Nadleśnictwo Kolbuszowa, które również ufundowało nagrody.

W tegorocznej edycji udział wzięło 6 gimnazjów z powiatu kolbuszowskiego: Gimnazjum nr 1 z Kolbuszowej, Gimnazjum nr 2 z Kolbuszowej, Gimnazjum z Dzikowca, Gimnazjum z Cmolasu, Gimnazjum z Woli Raniżowskiej, Gimnazjum z Niwisk oraz Gimnazjum z Widełki.

W pracach komisji uczestniczyli: dyrektor Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Widełce -pan Mirosław Karkut,  pan Robert Furdyna – doktor nauk leśnych Nadleśnictwa Kolbuszowa oraz nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I m.   Gimnazjum nr 2 Kolbuszowa                                         
II m.  Gimnazjum w Dzikowcu
III m. Gimnazjum w Niwiskach

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.                                                                

Beata Sudoł