Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: umig@kolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2019-01-23 16:38:27

Aktualności


Na biwaku w Nowej Dębie

Na biwaku w Nowej Dębie 

W dniach 8-9 grudnia br. 12 zuchów z 3 Gromady Zuchowej “Młode Wilczki” wraz z drużynową Elżbietą Wilk i przybocznymi Karoliną Wilk i Wiktorią Stępień wzięło udział w biwaku w Nowej Dębie. Organizatorem tego wydarzenia był 1 Środowiskowy Szczep Drużyn Jedynka z Nowej Dęby I Hufiec Kolbuszowa.

Od początku wyprawy czekały na nas same przygody. Najpierw podróż szynobusem, później marsz lasem przy światłach latarek. Po wejściu do SP 2 w Nowej Dębie okazało się, że trafiliśmy na dworzec kolejowy. Musieliśmy zakupić bilety, aby móc dalej podróżować. Razem z nami w wędrówkę po świecie udało się 90 zuchów z Nowej Dęby, Staszowa, Gorzyc, Tarnobrzega i SP 2 w Kolbuszowej. Piątkowy wieczór był pełen atrakcji. Zuchy prezentowały swoje gromady, tańczyły, śpiewały. Na koniec dnia czekało na nas bajkowe kino nocne. Wszyscy ze śpiworami, karimatami, poduszkami zgromadzili się na sali gimnastycznej i razem z Bolkiem i Lolkiem podróżowali po świecie. Niektórzy z nas zmęczeni trudami dnia zasnęli przed końcem seansu.

Sobota również była pełna zabawy. Dzień rozpoczął się od pysznego śniadania, które sami przygotowaliśmy. Następnie z ekologicznych materiałów tworzyliśmy pociągi. Były to prawdziwe dzieła sztuki.Około południa, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych rozpoczęła się gra miejska. Pokonaliśmy wszystkie punkty i przeszkody na trasie i zmęczeni wróciliśmy do szkoły. Czekał tam na nas pyszny żurek i naleśniki.To nie był koniec niespodzianek.  Organizatorzy biwaku zaprosili nas do kina., a potem na apelu pożegnalnym okazało się, że każdemu z zuchów została przyznana sprawność “podróżnik”.Do domów wróciliśmy wieczorem. Pomimo zmęczenia nie możemy doczekać się natępnego biwaku.

 

Pwd Elżbieta Wilk