Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: um@ekolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2020-07-05 12:19:05

Aktualności


Wrześniowe występy badmintonistów z Widełki na wysokim poziomie

Kamil Malak- I miejsce 

Drugą połowę sezonu badmintoniści rozpoczęli od osiągnięcia wysokich wyników na turniejach zagranicznych, międzynarodowych i ogólnopolskich.

Nasz kadrowicz Konrad Płoch wziął udział w turnieju w Mińsku Belarus International 2018, na którym doszedł w grze podwójnej i mieszanej do dwóch ćwierć finałów. W deblu wystąpił z zawodnikiem z Komety Sianów Dominikiem Ziętkiem, natomiast w grze mieszanej z Aleksandrą Goszczyńską z Milenium Warszawa. Konrad wystąpił także w turnieju międzynarodowym w Bieruniu, tam odpadł o wejście do ćwierćfinałów w grze podwójnej z Aleksandrem Jabłoński UKS Hubal Białystok.

Świetny wynik zanotował także nasz junior młodszy Szymon Maciąg, który na POLISH INTERNATIONAL U17 w Lubinie wywalczył brązowy medal w grze mieszanej z Julią Pławecką UKSB Plesbad Pszczyna.  Do listopada, Szymek weźmie jeszcze udział w turniejach międzynarodowych na Słowacji i Litwie.

Nasi młodsi zawodnicy także udowodnili wysoką dyspozycje podczas Ogólnopolskiego turnieju młodzików i młodzików młodszych w Żyrakowie. Zawodniczki Emilia Pastuła i Klaudia Rzeszutek w kategorii młodzik młodszy w grze podwójnej sięgnęły po pierwsze miejsce.
W ślad za nimi w kategorii młodzik Kamil Malak w grze podwójnej z Maksymilianem Danielakiem z Piotrkowa Trybunalskiego wywalczył pierwsze miejsce. Za nami trzy turnieje wrześniowe, mamy nadzieję, iż na kolejnych turniejach wyniki będą także wysokie.