Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: um@ekolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2022-01-22 05:47:03

Aktualności


Kolbuszowianie w Obrazowie

Kolbuszowski Klub Nordic Walking 

W dniu 7 września br. grupa zawodników z Kolbuszowskiego Klubu Nordic Walking wzięła udział w zawodach sportowych organizowanych w ramach Europejskiego Święta Jabłka (7-8 września 2019 r.) w Obrazowie (powiat sandomierski). Program zawodów sportowych obejmował bieg na dystansie 5 i 10 km, wędkowanie oraz rajd dla kijkarzy na dystansie 5 km. Trasa marszu zgodnie z nazwą „Jabłoniowym szlakiem” wiodła ulicami i drogami asfaltowymi wśród sadów. Piękna pogoda, delikatny wiatr i dobre humory dopisywały wszystkim uczestnikom zawodów.

Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe oraz statuetki. Zawodników nordicu klasyfikowano tylko w klasyfikacji OPEN. Mimo lekkiego upału i trudnej trasy do pokonania – drogi asfaltowe, kostkowe – kolbuszowianki z sukcesem ukończyły zawody. W klasyfikacji OPEN Krystyna Styga zajęła II miejsce, a Małgorzata Sitko zajęła III lokatę.

Dodatkową atrakcją sportowych zmagań jest był Bieg w Szpilkach wywołujący wiele emocji i zabawy. Kolbuszowianki także przygotowały stosowne obuwie (szpilki) i stroje tak, aby wziąć udział w biegu. W atmosferze radości i śmiechu panie pokonywały dystans 300 metrów. Tu najszybszą była Aleksandra Trętowicz.

Wszyscy klubowicze ukończyli zawody zadowoleni. Z poczuciem sprawdzenia siebie i osiągnięcia dobrych czasów, z pamiątkowymi medalami i statuetkami uczestnicy wracali do Kolbuszowej.

Zachęcamy wszystkich do aktywności sportowej – trenowania i udziału w zajęciach oraz wyjazdach na zawody. Zawsze jest to czas mile spędzony, przynoszący korzyści zdrowiu fizycznemu i psychicznemu.

 

Kolbuszowski Klub Nordic Walking