Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: um@ekolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2020-07-05 13:03:37

Aktualności


Pomaszerowali dla Julki

Fot. Ryszard Basara 

27 października 2019 r. na stadionie w Weryni odbyły się zawody pod hasłem „Kolbuszowska Piątka- idziemy dla Julki”. Zawody te miały charakter charytatywny. Imprezę zorganizował Kolbuszowski Klub Nordic Walking. Jej celem była zbiórka pieniędzy na rehabilitację i leczenie dla małej Julki. W piękne, słoneczne niedzielne przedpołudnie ponad 100 chodziarzy - z Rzeszowa, Leżajska, Mielca, Horyńca-Zdrój, Leska, Nowej Dęby, Ropczyc, Sokołowa Młp, Połańca, Tarnobrzegu, Rymanowa-Zdrój i wielu innych miejscowości nie tylko z Podkarpacia zmagało się w sportowej rywalizacji na trasie 5 km.

Zawodnicy zapisywali się na zawody poprzez stronę timekeeper.pl wpłacając opłatę startową, która w całości przeznaczona została dla małej bohaterki. Podczas zmagań można było wesprzeć Julkę wrzucając wolny datek do puszek. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji- każdy otrzymał pakiet startowy,
a w nim: coś słodkiego, pas sportowy na telefon, notes magnetyczny z pamiątkowym napisem „idziemy dla Julki”, zeszyt i herbatkę. Po zakończeniu marszu na każdego zawodnika czekał pamiątkowy medal. Utracone kalorie można było uzupełnić słodkim ciastem pieczonym przez klubowiczki i nie tylko. Czekał też ciepły posiłek- kiełbaska z rożna, bigos i grochóweczka, jabłka z Sandomierza, na deser- lody Koral.

Szczodrość i otwartość serc zawodników i kibiców oraz sponsorów była wielka- zebrano ogółem 6 665,42 zł. Cała kwota zostanie przekazana potrzebującemu dziecku. Zadowoleni sportowcy wygrzewając się w jesiennym słońcu, dzielili się wrażeniami z trasy. Aż  nadszedł moment nagradzania „najlepszych”-rozpoczęto od wyróżnienia osób, które poruszały się najlepszą techniką chodzenia z kijkami. I tu nagrodzeni zostali: Erwina Wilusz (nr startowy 100) i Bartłomiej Lubaś (nr startowy 48). Sędziowie wyróżnili także zawodników: Bożena Faszczowa (nr startowy 18), Marek Sokołowski (nr startowy 79), Edyta Oleś-Ferfecka (nr startowy 57), Marek Pasierb (nr startowy 61). Następnie nagrodzono najlepszych: kobiety i mężczyzn wg kategorii wiekowych. Organizatorzy wyróżnili także „najmłodszą kolbuszowiankę” i „najmłodszego kolbuszowianina”. Statuetki wręczono także osobom, które podziwiały trasę i ukończyły zawody zajmując ostatnie miejsca- nadano im tytuł „Fascynatki” i „Fascynata” trasy. Po wręczeniu pucharów i statuetek przystąpiono do losowania nagród od sponsorów, którzy licznie dopisali. Prawie każdy z zawodników został nagrodzony.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w charytatywną akcję pomocy dla małej mieszkanki gminy Kolbuszowa: sponsorom, darczyńcom, wolontariuszom, służbie medycznej i wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym można było zorganizować tę dobroczynną imprezę. Trzeba pamiętać, że „człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”.

 Wyniki dostępne są tutaj: https://timekeeper.pl/wyniki/

 Lista sponsorów i darczyńców:

 1. Poseł na Sejm Zbigniew Chmielowiec
 2. Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba
 3. Tomasz Skoworónski Cyclo Centrum s.c. Kolbuszowa Sklep i serwis rowerowo-narciarski
 4. Zakład Przetwórstwa Owocowo Warzywnego „Orzech”
 5. Stowarzyszenie Nil
 6. Producent chrupek kukurydzianych i pieczywa chrupkiego
 7. Coca-Cola
 8. Pepsi
 9. Kryniczanka - producent naturalnej wody mineralnej
 10. Koral- Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów
 11. Gospodarstwo Rolne Góra Ropczycka
 12. FHU Węglobud Tadeusz Nieroda Sędziszów Młp.
 13. Black
 14. Firma Olewnik
 15. Firma BOMAR
 16. Firma ELMAR
 17. Restauracja i Hotel Dworek
 18. Cukiernia Miód Malina- Ewa Mytych
 19. Sadownik z Sandomierza.

Kolbuszowski Klub Nordic Walking