Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: um@ekolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2020-12-01 02:49:49

Aktualności


Kotły na biomasę dla mieszkańców

Podpisanie umowy 

Podpisano umowę z wykonawcą zadania pn. „Dostawa i montaż kotłów na biomasę’’. Firma Rakoczy Stal Spółka z.o.o ze Stalowej Woli do grudnia br. zamontuje 32 szt. kotłów, oraz 18 szt. zasobników.

Umowa została zawarta w ramach projektu „Poprawa jakości powietrza w Gminie Kolbuszowa – montaż ekologicznych kotłów centralnego ogrzewania”. Wartość podpisanej umowy wynosi prawie 775 tys. zł. Dofinansowanie z tego projektu to 85 % na mieszkańca.

Zadanie polega na wymianie w domach jednorodzinnych nieefektywnych kotłów na paliwo stałe na kotły na biomasę. Wykonawca zapewnia dostawę, demontaż istniejącego źródła ciepła, wykonanie przewodu spalinowego, montaż kotła oraz utylizację poprzedniego pieca.

W czerwcu podpisano umowę z wykonawcą na dostawę kotłów gazowych. Aktualnie trwa ich montaż. Z nowych pieców gazowych będzie korzystać 121 domów jednorodzinnych.

Mieszkańców, którzy biorą udział w projekcie i złożyli wniosek o wymianę pieców na kotły pelletowe zapraszamy na spotkanie 22 września o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury.