Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: um@ekolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2020-12-01 22:01:10

Aktualności


Sierpniowe sukcesy w Nordic Walking

Sierpniowe sukcesy w NW 

2.08.2020 r. w Wierzchosławicach (woj. małopolskie) odbyły się już po raz VI Wierzchosławickie Leśne Biegi z MRÓWKĄ. Kolbuszowski Klub reprezentowany był przez 2 zawodniczki – Alinę Dypa i Krystynę Styga. Trasa o długości 5 km wiodła leśnymi duktami ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej Lasy Wierzchosławice. Na starcie stanęło 100 zawodników. Wśród najlepszych znalazła się K. Styga, która ukończyła zawody z czasem 39 minut co dało jej III miejsce w klasyfikacji kobiet i stanęła na podium.

8.08.2020 to dzień zawodów w Tarnobrzegu - Mistrzostwa Tarnobrzega Nordic Walking 2020.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans 6 km a trasa wiodła szerokimi ścieżkami Lasu Zwierzynieckiego.

Kolbuszowski Klub Nordic Walking reprezentowała 14 osobowa drużyna zróżnicowana wiekowo – od nastolatków po emerytów. Wszyscy ukończyli sportową rywalizację. Na podium stanęli w swoich kategoriach wiekowych Karol Tomaszewski zajmując III miejsce, Aleksandra Trętowicz – II miejsce oraz Krystyna Styga – I miejsce. Kolbuszowska drużyna wyjechała także z pucharem jako najliczniejszy Klub biorący udział w zawodach. Na podium stanął także Grzegorz Orzechowski jako najbardziej wytrwły uczestnik zawodów.

Wspaniała pogoda, dobra organizacja zawodów, zadowolenie zawodników składały się na wyśmienitą atmosferę i znakomite wrażenia wszystkich uczestników. I każdy ze startujących żegnał się słowami: „Do zobaczenia na następnych zawodach”.

15.08.2020 to kolejna data zmagań sportowych. W Czernicy (woj. świętokrzyskie) odbyły się Biegi Leśne. Zawodnicy zmagali się z dystansem 10 km biegnąc lub maszerując  leśnymi drogami Czernicy. Do rywalizacji w Nordic Walking stanęło 22 zawodników. Kolbuszowski Klub reprezentowała Krystyna Styga, której udało się wejść na metę jako pierwszej kobiecie. Jak na Biegi Leśne przystało jako trofea zawodnicy otrzymali drzewka o zróżnicowanej  wysokości. Wszyscy zawodnicy – biegacze i nordikowcy rozjeżdżali się zadowoleni z udziału w „normalnych” zawodach i spotkaniu ze sportowymi przyjaciółmi.

23.08.2020 w Ruszczy koło Połańca odbył się II Bieg Uniwersału Połanieckiego. Do rywalizacji sportowej stanęli biegacze i kijkarze. Do pokonania mieli dystans 10 km. Trasa zawodów wiodła asfaltowymi i piaszczystymi drogami wokół Ruszczy. Do rywalizacji w Nordic stanęło 42 zawodników klasyfikowanych według płci kobiety i mężczyźni oraz wieku. Zawodniczce z Kolbuszowej udało się pokonać dystans w 1:13 co dało jej I miejsce wśród kobiet w swojej grupie wiekowej. Jako puchary zwycięzcy otrzymywali piękne szklane wazony wykonane w Hucie Szkła Gospodarczego T. Wrześniaka. Mimo deszczowej aury wszyscy  byli zadowoleni, że można było się sprawdzić na trasie, spotkać ze znajomymi i przyjaciółmi sportowymi.

29.08.2020 w Polańczyku na wyspie Energetyk odbył się IV Charytatywny Cross PGE Energia. „Sportowcy” – biegacze i chodziarze włączyli się w pomoc pasjonatowi sportu, który uległ wypadkowi samochodowemu i walczy o sprawność. Trasa o długości 6,4 km, jak na Bieszczady przystało, prowadziła zawodników to w górę to w dół. Nasze miasto reprezentowane było przez K. Stygę, której udało się zająć III miejsce. Tu organizatorzy nagrodzili stojących na „pudle” reprodukcjami z widokiem na Bieszczady. Zawodom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, która „podgrzewała” atmosferę spotkań sportowych przyjaciół i znajomych.

Udział w zawodach w „realu” daje wiele zadowolenia i satysfakcji, możliwość sprawdzenia swojej kondycji i formy sportowej. A przy okazji spotkanie sportowych przyjaciół, wymiana wrażeń i spostrzeżeń co do zawodów, trasy i techniki. A jak się jeszcze maszerując, szybko osiągnie dobry czas i stanie na „pudle” to tym większa radość i zadowolenie a zarazem promocja Klubu i swojej miejscowości. 

Serdecznie zapraszam do aktywności fizycznej w myśl hasła przewodniego:

Nikt nie zrobi dla Ciebie tyle ile możesz zrobić Ty sam!