Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: um@ekolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2022-01-22 05:59:05

Aktualności


Wyprawka Czytelnicza dla przedszkolaków

Kolejna edycja projektu „Mała Książka Wielki Człowiek” - fot MiPBP w Kolbuszowej 

Kolbuszowska Biblioteka przypomina, że wraz z filiami uczestniczy w kolejnej edycji projektu „Mała Książka Wielki Człowiek”, który obejmuje roczniki 2015-2018. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej:

  • Książkę „Pierwsze czytanki dla…”- starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne.
  • Broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”- praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.
  • Kartę Małego Czytelnika - pięknie zaprojektowaną kartę biblioteczną do zbierania naklejek za wypożyczone książki.
  • Czytelnicze gadżety, które uatrakcyjnią codzienną lekturę.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu 10 zostanie uhonorowany imiennym Dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Projekt jest realizowany przez Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy bibliotekami publicznymi.