Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: um@ekolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2020-10-26 17:12:54

Gmina


Wyniki wyborów Parlamentarnych 2015 w Gminie Kolbuszowa

Grochem o kuchnię - warsztaty kulinarne

 

W karcie dań sobotnich warsztatów będą także zupa szparagowo-fasolowa oraz gulasz z fasolą piękny „jaś”. Uczestnicy ugotują dania pod okiem znanej specjalistki kuchni regionalnej, a potem zasiądą do wspólnego obiadu.

Zajęcia odbywać się będą w godzinach 11.00-14.00 w szkole z Trzebosi na terenie skansenu w Kolbuszowej. Koszt udziału: 25 zł/osoba. Zapisy pod numerem telefonu: 17 277 12 96, lub mailowo na adres: sekretariat@muzeumkolbuszowa.pl

Kinga Bielec

Mistrzostwa Kolbuszowej w Gigancie

Mistrzostwa Kolbuszowej w Gigancie 

W dniach 6 oraz 13 lutego br. w Krynicy-Zdrój na stoku Centrum Narciarskie AZOTY odbyły się Otwarte Mistrzostwa Kolbuszowej w Gigancie. We wszystkich kategoriach wiekowych wzięło udział 273 osoby.

Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach

Kat. szkół podstawowych:

Dziewczęta:

 1. Burkiewicz Ewa 46,35
 2. Materna Aleksandra 48,69
 3. Wojdyło Oliwia 49,62
 4. Syper Dominika 50,40
 5. Bereś Marlena 50,56
 6. Bardowska Jagoda 51,03

Chłopcy:

 1. Ryznar Marcin 45,91
 2. Patrtyka Mateusz 46,24
 3. Kielar Michał 46,41  
 4. Stan Filip 47,15
 5. Szabarkiewicz Szymon 47,17
 6. Jezuit Mikołaj 48,09

Kat. Kobiety do 35 lat:

 1. Niemiec Paulina 50,87
 2. Chmielowiec Magdalena 54,46
 3. Bajor Eryka 56,84 Kat.

Mężczyźni do 35 lat:

 1. Starzec Michał 37,36
 2. Mitura Marcin 37,75
 3. Pik Przemysław 37,79

Kat. Kobiety pow.35 lat

 1. Mytych Justyna 43,56
 2. Stper Elżbieta 48,63
 3. Chmielowiec Halina 48,78 Kat.

Mężczyźni pow.35 lat

 1. Fryc Witold 40,16
 2. Kamiński Piotr 40,65
 3. Mytych Konrad 41,41

W dniu 13.02.2015 wystartowała kategoria gimnazjum i liceum:

Kat. Dziewcząt:

 1. Warzocha Weronika 37,39
 2. Barnat Aleksandra 38,34
 3. Jezuit Witoria 38,87
 4. Skowrońska Kinga 39,37
 5. Bilska Julia 41,71
 6. Rodzeń Angelika 41,95

Kat. Chłopców:

 1. Kiszka Bartosz 34,35
 2. Sochacki Dawid 34,72
 3. Szabarkiewicz Jakub 34,84
 4. Mazur Wojciech 34,96
 5. Syper Przemysław 35,19
 6. Migas Dawid 35,46

Puchary na stoku osobiście wręczał Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba. Zawody kończył piknik narciarski gdzie przy bigosie i gorącej herbacie dzielono się wrażeniami z rywalizacji na stoku.

Organizatorem mistrzostw był Gimnazjalny Klub Sportowy MILENIUM przy gimnazjum nr2 w Kolbuszowej.

Wyniki wyborów Przewodniczących Zarządów Osiedli i Sołtysów wsi Gminy Kolbuszowa

Wybory na Przewodniczących Zarządów Osiedli i Sołtysów wsi Gminy Kolbuszowa 

W wyborach na Przewodniczących Zarządów Osiedli i Sołtysów wsi Gminy Kolbuszowa, które odbyły się 19 kwietnia 2015 roku wybrano następujących Przewodniczących Zarządu Osiedli oraz sołtysów wsi:

 • Osiedle Nr 1 - Romaniuk Grzegorz
 • Osiedle Nr 2 – Wójcicki Krzysztof
 • Osiedle Nr 3 - Warzocha Jan
 • Kolbuszowa Dolna - Halat Grażyna
 • Zarębki - Opaliński Marek
 • Werynia - Pytlak Zbigniew
 • Kolbuszowa Górna - Karkut Michał
 • Świerczów - Tabisz Dariusz
 • Widełka - Rumak Stanisław
 • Kupno - Plizga Mieczysław
 • Przedbórz - Draus Barbara

W miejscowościach Bukowiec, Domatków, Huta Przedborska, Kłapówka, Poręby Kupieńskie, Nowa Wieś zgłosiło się po jednym kandydacie. (Zgodnie z Ordynacją Wyborczą do Wyborów na Sołtysa art. 12 jeżeli zostanie zgłoszony tylko jeden kandydat, wyborów nie przeprowadza się. Osoba ta zostaje Sołtysem wsi)

Sołtysi w pozostałych miejscowościach Gminy Kolbuszowa:

 • Bukowiec - Kołacz Grażyna
 • Domatków - Skowron Jacek
 • Huta Przedborska - Dłużeń Krystyna
 • Kłapówka - Sudoł Edward
 • Poręby Kupieńskie - Miazga Stanisław
 • Nowa Wieś - Maziarz Grażyna

Przygot. A. Selwa

Majówka w Kolbuszowej

Dni Kolbuszowej - 3 maja 

Początek maja to tradycyjnie odbywające się w Kolbuszowej uroczystości oraz imprezy spotowo- rekreacyjne.

30 kwietnia w auli szkoły muzycznej odbył się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kolbuszowej, który otworzył program Dni Kolbuszowej.

2 maj

Na torze Glinianka zorganizowano zawody samochodów terenowych i quadów o puchar Burmistrza Kolbuszowej. W sumie wystartowało 20 pojazdów. Trasa była wyjątkowo trudna, a deszcz nie ułatwił zadania załogom. Zawody zgromadziły tłumy wielbicieli pojazdów 4x4.

Pływalnia Fregata zorganizował czwarte już Mistrzostwa w Pływania na Krokodylu. Zabawa rozgrywana była w trzech kategoriach wiekowych: do 10 lat, od 11 do 15 lat i 16 +. W najmłodszej kategorii wiekowej najlepiej z poskramianiem krokodyla poradziła sobie Masza Herman (10 lat), w drugiej kategorii zwyciężyła Emilia Stąpor (12 lat), a w najstarszej kategorii najszybszym zawodnikiem był Wojciech Stąpor (18 lat).

Na stadionie przy ul. Wolskiej rozegrano mecz pomiędzy Uniwersytetem Rzeszowskim a Samorządowcami o Puchar Posła na Sejm RP Zbigniewa Chmielowca. Wynikiem 4:3 zwyciężyła drużyna Samorządowców po zwycięskim golu radnego Piotra Panka.

3 maja

3 maja odbyły się uroczystości patriotyczne z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji. Tradycyjnie o godz. 8:00 mieszkańców obudziła paradująca ulicami miasta Orkiestra Dęta MDK. W trzeciomajowych obchodach uczestniczyli: Zbigniew Chmielowiec poseł na Sejm RP, Bogdan Romaniuk Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Ewa Draus Radna Sejmiku, prof. Marek Koziorowski Dyrektor Zamiejscowego Instytutu Biotechnologii URz w Weryni, władze samorządowe gminy na czele z Janem Zubą Burmistrzem Kolbuszowej oraz Krzysztofem Wilkiem Przewodniczącym Rady Miejskiej, władze powiatu, przedstawiciele policji, straży pożarnej, wojska, nadleśnictwa, organizacji partii politycznych i instytucji, harcerze, kombatanci, dyrektorzy oraz młodzież kolbuszowskich szkół.

Po zbiórce pocztów sztandarowych przy parkingu Państwowej Straży Pożarnej zebrani udali się na cmentarz gdzie złożono kwiaty na obelisku strażaków. O godz. 10:30 odprawiono uroczystą Mszę Św. w Kolegiacie p.w. Wszystkich Świętych.

Po Mszy św. i przejściu pod budynek MDK złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 maja. Kolejnym punktem uroczystości była okolicznościowa akademia przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół Agrotechniczno- Ekonomicznych w Weryni oraz rozdanie nagród laureatom XXV edycji Turnieju Wiedzy o Historii Regiony im. Prof. Haliny Dudzińskiej.

Po południu na rynku zorganizowano Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Kolbuszowej. Najlepsi biegacze otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy które wręczył burmistrz Jan Zuba. Następnie dla uczestników biegów rozlosowano nagrody. Zawody rozegrano w 7 kategoriach wiekowych.

W tym dniu odbyły się również przeniesione z dnia poprzedniego marsze Nordic Walking oraz piknik sportowy dla przedszkolaków przy Zespole Szkół nr1.

Na scenie odbyły się prezentacje szkół Krokodyle Konkursy a także wystąpiła Rewia Taneczna w wykonaniu szkół tańca.

O godzinie 18 na rynku miał miejsce Flash Mob gdzie zebrał się tłum i wszyscy zebrani zatańczyli wcześniej zaplanowany układ taneczny. Następnie na scenie odbyła się rewia wokalna w wykonaniu studia wokalnego MDK i gala operetkowa w wykonaniu Katarzyny Liszcz .

Artyści z teatru Broadway poprowadzili kurs tańca oraz konkursy taneczne dla publiczności a następnie zaprezentowali galę musicalowa. Na zakończenie tradycyjnie niebo rozświetlił pokaz fajerwerków.

Stanowisko Gminy Kolbuszowa w sprawie nakazu usunięcia pomnika Jana Pawła II w Ploermel

Stanowisko Gminy Kolbuszowa w sprawie nakazu usunięcia pomnika Jana Pawła II w Ploermel 
Pismo wysłane do Patricka Le Diffon Burmistrza Ploermel partnerskiego miasta Kolbuszowej w Bretanii (Francja) wyrażające stanowisko samorządu Gminy Kolbuszowa ws. wyroku sądu w Rennes o nakazie usunięcia pomnika Jana Pawła II w Ploermel.

Dołącz do akcji!

Udzielamy wsparcia w dążeniu do zachowania pomnika Jana Pawła II w obecnym kształcie:

http://www.citizengo.org/pl/22106-udzielamy-wsparcia-w-dazeniu-do-zachowania-pomnika-jana-pawla-ii-w-obecnym-ksztalcie?tc=gm 

Konkurs na nazwę ośrodka sportowego w Kolbuszowej przy ul. Wolskiej

Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej 

Wyniki wyborów na prezydenta Rzeczypospolotej Polskiej w Gminie Kolbuszowa

Wybory na prezydenta Rzeczypospolotej Polskiej 

Wybory ławników na kadencję 2016-2019

Wybory ławników na kadencję 2016-2019 

Liczba ławników przewidzianych z terenu Gminy Kolbuszowa do wyboru na kadencję 2016-2019:

 • do Sądu Rejonowego w Mielcu ogółem 4 osoby, w tym do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych 4 osoby
 • do Sądu Rejonowego w Kolbuszowej, Wydział Rodzinny i Nieletnich 4 osoby
 • Do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu 1 osobę w tym do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych 0 osób.

Tryb zgłaszania kandydatów na ławników:

 1. Zgodnie z art. 162 § 1 USP kandydatów na ławników sądów okręgowych i rejonowych mogą zgłaszać radom gminy prezesi sądów, stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe, zarejestrowane na podstawie przepisów prawa (z wyłączeniem partii politycznych) oraz co najmniej pięćdziesięciu obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie gminy dokonującej wyboru, w terminie do dnia 30 czerwca ostatniego roku kadencji (tj. 30 czerwca 2015 r.).
 2. Zgłoszenia kandydatów na ławników dokonuje się na karcie zgłoszenia. Wzór karty (KARTA ZGŁOSZENIA KANDYDATA NA ŁAWNIKA) zgłoszenia zawarty jest w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 9 czerwca 2011 r. w sprawie sposobu postępowania z dokumentami złożonymi radom gmin przy zgłaszaniu kandydatów na ławników oraz wzoru karty zgłoszenia – Dz. U. z 2011 r., nr 121, poz. 693. Do karty zgłoszenia załącza się dokumenty, o których mowa w art. 162 § 2-4 USP, tj:

a) informację o kandydacie z Krajowego Rejestru Karnego;

b) oświadczenie kandydata, że nie jest prowadzone przeciwko niemu postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe;

c) oświadczenie kandydata, że nie jest lub nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej, a także, że władza rodzicielska nie została mu ograniczona ani zawieszona;

d) zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia kandydata, stwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania funkcji ławnika, wystawione przez lekarza, o którym mowa w art. 55 ust. 2a ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. nr 164, poz. 1027 ze zm.);

e) dwa zdjęcia zgodne z wymogami stosowanymi przy składaniu wniosku o wydanie dowodu osobistego (§ 7 ust. 1 i 3 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 29 stycznia 2015 r. w sprawie wzoru dowodu osobistego oraz sposobu i trybu postępowania w sprawach wydawania dowodów osobistych, ich utraty, uszkodzenia, unieważnienia i zwrotu – Dz. U. z 2015 r., poz. 212).

Dokumenty wymienione w ppkt. od a) do d) powinny być opatrzone datą nie wcześniejszą, niż 30 dni przed dniem zgłoszenia.

Dodatkowo do karty zgłoszenia należy dołączyć:

f) aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego albo odpis lub zaświadczenie potwierdzające wpis do innego właściwego rejestru lub ewidencji – jeśli kandydata zgłasza stowarzyszenie lub inna organizacja społeczna lub zawodowa, zarejestrowana na podstawie przepisów prawa. Dokumenty powyższe (ppkt. f) powinny być opatrzone datą nie wcześniejszą, niż 3 m-ce przed dniem zgłoszenia.

g) imienną listę osób zgłaszających kandydata wraz z podaniem ich numeru PESEL, miejsca stałego zamieszkania i własnoręcznym podpisem każdej z tych osób – gdy zgłoszenia kandydata na ławnika dokonuje grupa pięćdziesięciu obywateli. Osobą uprawnioną do składania wyjaśnień w sprawie zgłoszenia kandydata jest osoba, której nazwisko zostało umieszczone jako pierwsze na liście.

Zgodnie z art. 162 § 7 USP koszt opłaty za wydanie informacji z Krajowego Rejestru Karnego oraz opłaty za badanie lekarskie i za wystawienie zaświadczenia lekarskiego ponosi kandydat na ławnika.

Zgodnie z art. 162 § 8 USP koszt opłaty za wydanie aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego albo odpisu lub zaświadczenia z innego właściwego rejestru lub ewidencji ponosi podmiot, którego dotyczy odpis lub zaświadczenie.

Rady gmin dokonują wyboru ławników najpóźniej w październiku 2015 r.

Wakacje w Gminie Kolbuszowa

Wakacje w Gminie Kolbuszowa 

Na dwa miesiące wakacji biblioteka, ośrodki kultury i sportu mają dla dzieci i młodzieży sporo ciekawych propozycji udoskonalających zdolności artystyczne lub sportowe.

Poniżej harmonogramy zajęć:

Wakacje w Bibliotece Wakacje na fregacie
Wakacje w Bibliotece Wakacje na fregacie
Wakacje z kulturą Wakacje na sportowo
Wakacje z kulturą Wakacje na sportowo
Półkolonie dla dzieci i młodzieży
Półkolonie dla dzieci i młodzieży

Sobótkowe country

Sobótkowe country w Domatkowie 

W niedzielę 28 czerwca mieszkańcy Domatkowa bawili się na tegorocznym sobótkowym country. Imprezę zorganizowano na placu przy Szkole Podstawowej.

Piknik poprzedziła o godzinie 15.00 msza święta w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Domatkowie.

Program rozpoczął się od licznych występów zespołów tanecznych z Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej oraz uczniów miejscowej szkoły. Na scenie zaprezentowali się Lesianie z Kupna, kapela Widelanie oraz zespół ludowy z Domatkowa.

Dla dzieci przygotowano plac zabaw oraz kowbojskie konkursy z nagrodami. Dodatkową atrakcją był zlot motocykli, popisy jeździeckie i nauka jazdy konnej. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Akord.

Jazz nad Nilem - zamknięcie parkingu

Jazz nad Nilem - zamknięcie parkingu 

W dniu 5 lipca  odbędzie się kolejna edycja "Jazzu nad Nilem". Impreza rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do godzin wieczornych. W tym czasie zamknięty będzie  parking znajdujący się na wschodniej części Placu Wolności, na przeciw sklepu Rossmann. W tym miejscu zostanie zlokalizowana scena i zaplecze techniczne. Zmiana organizacji ruchu i wyłączenie parkingu obowiązywać będzie od godzin wieczorowych 4 lipca do godzin popołudniowych 6 lipca br. Za wynikłe stąd utrudnienia organizatorzy imprezy przepraszają.

Podróże są najlepszym bodźcem twórczości

Młodzieżowa Rada Miejska 

W dniu 18 czerwca 2015 r. Młodzieżowa Rada Miejska wybrała się na wycieczkę do Rzeszowa. Najpierw udaliśmy się do Rozgłośni Polskiego Radia w Rzeszowie. Tutaj przywitał nas pan Dariusz Krępski, który był naszym przewodnikiem po tym niesamowitym „teatrze wyobraźni”. Najpierw zobaczyliśmy salę koncertową, gdzie organizowane są koncerty, debaty polityczne czy naukowe. Później przeszliśmy do studia nagraniowego, w którym obserwowaliśmy pracę dziennikarzy i realizatora programu, byliśmy świadkami nadawania wiadomości na żywo.

Oprócz studia dziennego zwiedziliśmy studio nagraniowe nocne – z którego nadawane są audycje w nocy. Kolejną atrakcją naszej wędrówki była wizyta w montażowni. Tutaj zobaczyliśmy, jak kiedyś dziennikarze montowali (łączyli) taśmy nagraniowe i na jakim sprzęcie pracowali. Na zakończenie tej niezwykłego spotkania udaliśmy się do amplifikatorni, czyli pomieszczenia w rozgłośni wyposażonego w urządzenia umożliwiające kierowanie technicznym procesem emisji programu i jego kontrolę. Kolejnym etapem wycieczki było Muzeum Skarbów „Matki Ziemi”, gdzie mogliśmy podziwiać niezwykłą ekspozycję skamieniałości, meteorów, metali szlachetnych, minerałów, eksponatów z mórz i oceanów oraz kamieni szlachetnych. Wśród wielu eksponatów naszą uwagę przykuł 10-cio kilogramowy bursztyn i 17-sto kilogramowy meteor z Morasco. Naszym przewodnikiem po tym egzotycznym świecie był twórca i właściciel kolekcji – pan Adam Micał, któremu udaje się realizować swoją pasję i dzielić się nią z innymi. Wycieczkę zakończyliśmy krótkim spacerem po Rzeszowie. Mamy nadzieję, że spotkanie z tymi niezwykłymi ludźmi, którzy potrafią realizować swoją pasję i zarażają tym innych, pokaże, że realizowanie swoich marzeń czyni człowieka szczęśliwym.

Opiekun MRM
Lucyna Urban

Jazzowa niedziela

Jazzowa niedziela 

Znane zespoły jazzowe zagrały na kolbuszowskim rynku. W niedzielę 5 lipca odbyła się kolejna edycja "Jazzu nad Nilem". Można było posłuchać różnych odmian tego gatunku. Dla zgromadzonej publiczności zagrali Jo PiL, New Bone, Marek Motyka i Riko Rajca, Krzysztof Ścierański Quartet, Robert Majewski & Andrzej Jagodziński Tribute to Henryk Majewski. Spotkanie zakończył Krokodyl Jam Session. Fot. Agnieszka Sondej

Mieszkańcy Gminy Kolbuszowa

Barszcz Sosnowskiego 

W ślad za ukazującymi się publikacjami w lokalnych mediach w sprawie rzekomego występowania na terenie naszej gminy rośliny gatunku Barszcz Sosnowskiego, do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej wpłynęło wiele zgłoszeń zaniepokojonych mieszkańców. Uspokajam, podległe mi służby objęły monitoringiem nie tylko wskazane miejsca, ale również cały obszar naszej gminy. W wyniku przeprowadzonych do dnia dzisiejszego oględzin nie potwierdzono ani jednego przypadku obecności Barszczu Sosnowskiego. Zgłoszenia dotyczyły roślin należących do tej samej rodziny, jednak gatunków niestanowiących zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi.

Burmistrz Kolbuszowej
Jan Zuba

Obchody Jubileuszu 50- lecia OSP w Świerczowie

Obchody Jubileuszu 50- lecia OSP w Świerczowie 

W niedzielę 26 lipca br. odbyły się uroczystości 50 lecia OSP w Świerczowie połączone z festynem pod „Grzybkiem”. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w kościele pw. Św. Brata Alberta, której przewodniczył ks. Jan Pępek dziekan dekanatu Kolbuszowa Zachód. Dalsza część obchodów odbyła się na placu wiejskim w Świerczowie. Po raporcie dowódców jednostek OSP z Gminy Kolbuszowa i wciągnięciu na maszt flagi państwowej rozpoczęto oficjalnie uroczystości. Przedstawiono historię OSP w Świerczowie następnie poświęcony został wóz strażacki zakupiony przez Gminę Kolbuszowa i przekazany strażakom ze Świerczowa przez Jana Zubę burmistrza Kolbuszowej.

Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP przyznało Stanisławowo Kosiorowskiemu Honorowemu Prezesowi Zarządu Powiatowego w Kolbuszowej po raz drugi Złoty Medal za zasługi dla pożarnictwa. Prezydium Zarządu Wojewódzkiego przyznało strażakom i działaczom z OSP w Świerczowie złote, srebrne i brązowe medale "za zasługi dla pożarnictwa", a Prezydium Oddziału Powiatowego przyznało odznakę „strażak wzorowy”.

Gratulacje podziękowania i życzenie pomyślności na dalsze lata służby złożyli miedzy innymi: Zbigniew Chmielowiec poseł na Sejm RP, Józef Kardyś Starosta Kolbuszowski, Marek Babula Zastępca Komendanta Powiatowego PSP, Ryszard Skowron - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Bartłomiej Peret Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbuszowa, Jan Zuba Burmistrz Kolbuszowej oraz Dariusz Tabisz Sołtys Świerczowa. 

Po zakończeniu obchodów jubileuszu na placu wiejskim pod „Grzybkiem” odbył się polsko-francuski festyn. Wśród zaproszonych wykonawców wystąpili: 

 • zespół sztuki i tradycji popularnej SALMORENC Z Voiron;
 • Kapela Ludowa Widelanie z Widełki;
 • Koło Gospodyń Wiejskich Świerczowianki ze Świerczowa;
 • Marcelina Karkut;
 • Grzegorz Gazda, koncert gry na rogu myśliwskim.

Do tańca przygrywał zespół BRASS i DJ Wojtek.

Dariusz Tabisz Sołtys Świerczowa, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich serdecznie dziękują wszystkim za pomoc w organizacji festynu pod grzybkiem. 

Gmina Kolbuszowa- Lider Rozwoju Regionalnego 2015

Gmina Kolbuszowa- Lider Rozwoju Regionalnego 2015 

Gmina Kolbuszowa uzyskała nominację do tytułu Lider Rozwoju Regionalnego 2015 w programie prowadzonym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości oraz redakcje: Biznes Plus w Gazecie Wyborczej i Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie. Nominację do nagrody Lider Rozwoju Regionalnego przyznawana jest za działalność i osiągnięcia najwybitniejszych samorządów, przedsiębiorstw i instytucji. Kapituła Polskiej Agencji Przedsiębiorczości zauważyła i doceniła to, że Gmina Kolbuszowa rozwija się i przyciąga coraz więcej turystów oraz inwestorów. Zdobycie tego lauru to znakomite podkreślenie jakości działania i docenienie dotychczasowych osiągnięć.

Wolontariusz Powiatu

Zenona Chodorowska 

Zenona Chodorowska otrzymała tytuł Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego 2015 roku. Konkurs po raz kolejny zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. Panią Zenonę zgłosiła Gmina Kolbuszowa.

Zenona Chodorowska to działaczka społeczna i samorządowiec. W okresie 1994-1998, 2002-2006 radna Rady Miejskiej w Kolbuszowej, pełniła funkcję Zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej. Przez okres 10 lat od 1998-2008 Przewodnicząca Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Kolbuszowej. Od 2009 roku Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Kolbuszowej. Wolontariatem zajmuje się od 1980 pracując w Solbet Kolbuszowa założyła I Ogrody Działkowe jako Pracownicze Ogrody Działkowe. Była również Przewodniczącą Zarządu Osiedla nr2 w Kolbuszowej. Przez wiele lat piastowała funkcję Prezesa Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Oddział Kolbuszowa. Za jej kadencji organizacja ta nabyła w Kolbuszowej budynek w którym po wyremontowaniu prowadzi się świetlicę dla dzieci z rodzin potrzebujących, a także Klub Starszych Nastolatków z zajęciami sportowymi i wykładami z wielu dziedzin. Pani Zenona Chodorowska jest obecnie Prezesem Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kolbuszowej. Organizatorka ciekawych wycieczek krajoznawczych dla członków Związku oraz spotkań okolicznościowych z okazji Dnia Kobiet, Dnia Matki, opłatkowych i innych. Pozyskuje dla Związku środki finansowe na zajęcia dla emerytów (basen, gimnastyka), kursy komputerowe, wykłady i prelekcje z różnych dziedzin. Wraz z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Kolbuszowej w okresie jesienno-zimowym prowadzi Klub Trzeciego Wieku. Działa od wielu lat w Polskim Związku Działkowców.

Wiosenne zmagania z ‘zimowymi’ zapasami - Edycja II

Wiosenne zmagania z ‘zimowymi’ zapasami - Edycja II 

W niedzielę 23 kwietnia 2017 r. na terenie  Stadionu w Kolbuszowej odbyła się trzecia edycja zawodów Nordic Walking pod hasłem „Wiosenne zmagania z ‘zimowymi’ zapasami”. Zawody te skierowane były do osób dorosłych, a ich organizatorem był Kolbuszowski Klub Nordic Walking.   

Mimo kapryśnej pogody impreza zgromadziła 140 zawodników reprezentujących Kluby Sportowe między innymi z Rzeszowa, Jasła, Krosna, Jeżowego, Tarnobrzega, Leżajska, Nowej Dęby a nawet z Katowic. Od wczesnych godzin porannych na terenie Stadionu zaroiło się od zawodników w kolorowych koszulkach klubowych. Pomimo kaprysów pogody na twarzach zgromadzonych gościł uśmiech, zadowolenie i nieodparta chęć rywalizacji. Spotkania przed zawodami to wspaniała okazja do zawierania nowych znajomości, kontaktów, zawierania przyjaźni, wymiany doświadczeń. Zawodnicy walczyli o każdą sekundę, chcąc pokonać nie tylko przeciwnika, ale przede wszystkim nieubłaganie biegnący czas. Atmosferę wśród zawodników podgrzewała pogoda, strasząc opadami śniegu lub zagrzewając zawodników ciepłymi promieniami słońca, które od czasu do czasu wyzierało zza chmur.

O godzinie 10.30 nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów i przywitanie wszystkich zawodników przez pana posła Jana Zubę – Burmistrza Kolbuszowej. Kilka słów dopingu i mogliśmy przejść do rozgrzewki, którą poprowadziła Małgorzata Sitko.

Trasa zawodów rozpoczynała się na murawie obok płyty boiska by poprowadzić zawodników dalej wokół płyty, a następnie lasem wokół stadionu. Ta nowa trasa bardzo się uczestnikom podobała

Po przygotowaniu organizmu do wysiłku na linii startu stanęli zawodnicy mający do pokonania 10 km. Największa grupa zawodników wystartowała na dystansie 5 km. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie. Każdy zawodnik otrzymał numer startowy oraz chip, tak aby czas pokonywania dystansu był precyzyjnie zmierzony. Na zwycięzców w kolejnych dystansach i kategoriach wiekowych czekały zabawne statuetki. Ci którzy pokonali swój dystans i przekroczyli linię mety, zostali nagrodzeni pięknymi medalami. 

Najwięcej emocji jak to zwykle bywa niesie oczekiwanie na ostateczne wyniki. Aby umilić czas oczekiwania na wręczanie statuetek zawodnicy mogli rozgrzać jeszcze ciało podczas energetycznej ZUMBY.

....... i nadszedł ten wyczekiwany moment Ogłoszenia Wyników. Jako pierwsi zostali nagrodzeni zawodnicy startujący na dystansie 10 km, następnie 5 km. Długo by wymieniać wszystkich z imienia i nazwiska dlatego tym, którzy stanęli na podium Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pełne wyniki można znaleźć na stronie http://timekeeper.pl/wyniki/, oraz na stronie Klubu www.nw.kolbuszowa.pl,  gdzie znajduje się również bogata galeria zdjęć z przebiegu zawodów. Uhonorowany został także najstarszy zawodnik z Kolbuszowej. Po ogłoszeniu wyników nadszedł czas na losowanie nagród pozyskanych od sponsorów. A byli nimi Urząd Marszałkowski, Poseł Zbigniew Chmielowiec, Starosta Kolbuszowski, Burmistrz Kolbuszowej, Nadleśnictwo Kolbuszowa, Firmy: Orzech i Alka, sklep sportowy Cyclo - Centrum, Neopunkt Sprzedaż sprzętu AGD, RTV i Rowerów, PLUS – sprzedaż telefonów, Klub Active Club & Siłownia, Restauracja „Dworek”.

Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przebiegu tej imprezy - naszym Partnerom, Sponsorom oraz Patronom Honorowym i Medialnym za wsparcie, Strzelcom, Straży Miejskiej
 i Wolontariuszom za utrzymanie porządku i pracę, sędziom za czuwanie na trasie, wolontariuszowi z Klubu Motorowego za opiekę medyczną.

Dziękujemy wszystkim tym których nie wymieniliśmy a w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację i sprawny przebieg imprezy.

KKNW

 

Wszystkie zdjęcia z przebiegu zawodów zobaczyć można na Google Dysku wpisując link:

https://drive.google.com/drive/folders/0B9qSBXwBMQBBX2ZoRFkzbm5PcWM?usp=sharing

Spotkanie dotyczące rozpoczęcia prac rewitalizacji miasta

Spotkanie dotyczące rozpoczęcia prac rewitalizacji miasta 

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej odbyło się pierwsze spotkanie w sprawie realizacji kolejnego etapu rewitalizacji miasta Kolbuszowa.

Gmina Kolbuszowa pozyskała dofinasowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości prawie 10 mln zł na projekt realizowany w partnerstwie z Powiatem Kolbuszowskim i Parafią pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.

W zebraniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich stron partnerstwa: Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba, Proboszcz kolbuszowskiej kolegiaty ks. Lucjan Szumierz wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego. Podczas spotkania ustalono kwestie formalne dotyczące współpracy pomiędzy partnerami oraz plan działań na najbliższe miesiące. Przewidziano także wzajemnie konsultacje i koordynowanie czynności podejmowanych na dalszych etapach prac nad programem.

Przypominamy, że w ramach projektu Gmina Kolbuszowa planuje wykonanie następujących przedsięwzięć:

 • przebudowę budynku gospodarczego przy ul. Narutowicza i utworzenia w nim Domu Pobytu Dziennego Seniora,
 • zagospodarowanie terenu wzdłuż rzeki Nil,
 • przebudowę budynku dworca w Kolbuszowej i zagospodarowanie jego otoczenia.

Powiat Kolbuszowski planuje:

 • przebudowę części budynku byłych warsztatów szkolnych przy ul. Jana Pawła II,
 • utworzenie parkingu na terenie Inkubatora Przedsiębiorczości,
 • przebudowę i rozbudowę budynku strzelnicy na terenie LO w Kolbuszowej.

Natomiast Parafia p.w. Wszystkich Świętych wykona przebudowę „Katechetówki” oraz zaadaptuje pomieszczenia w podziemiach budynku kościoła na potrzeby Domu Wsparcia Rodziny.

 

Nazwa projektu: „Ograniczenie problemów społecznych i gospodarczych w Gminie Kolbuszowa poprzez nadanie nowych funkcji lub przywrócenie funkcji zdegradowanym terenom i obiektom wraz

z zagospodarowaniem ich otoczenia”

Wartość projektu: 18 546 540,32 zł

Kwota dofinansowania: 9 971 545,67 zł