Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: um@ekolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2020-10-25 06:19:29

Sport


Sukces Kamila Selwy z Bukowca

Kamil Selwa 

Dwaj zawodnicy Spartakusa Rzeszów zostali mistrzami Europy w Sambo Bojowym. Czterej inni również stanęli na podium turnieju rozgrywanego w słowackich Michałowcach. Z rozegranych pod koniec września walk Kamil Selwa wrócił ze złotym medalem. Pochodzący z Bukowca zawodnik ma na koncie również inne osiągniecia MMA: dwukrotny Mistrz woj. Małopolskiego, Mistrz woj. Mazowieckiego, Wicemistrz woj. Lubelskiego, Mistrz Południowej Polski. W swojej karierze stoczył 12 walk z których 7 wygrał. Poza galami w Polsce ryzwalizował również na Białorusi, Szwecji, Rosji i Czechach.

Świetny występ chłopców z Widełki

Krzysztof Płoch, i Szymonem Maciągiem 
Pełną parą ruszyli zawodnicy Startu Widełka w nowym roku, reprezentując Gminę Kolbuszowa na dwóch Ogólnopolskich turniejach badmintona, które odbyły się w Straszęcinie.

Na pierwszym z nich 17 stycznia Krzysztof Płoch wraz o dwa lata młodszym Szymonem Maciągiem wywalczyli srebrny medal w grze podwójnej młodzików i trzecie miejsce egzekwio w grze pojedynczej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje gra naszego młodego zawodnika Szymka Maciąga, którego gra zadziwić może nie jednego trenera tej dyscypliny. Jego umiejętności techniczne są na wysokim poziomie dla tego też śmiało radzi sobie z kolegami o dwa lata starszymi będącymi w kadrach wojewódzkich. To że w swojej kategorii Młodziku Młodszym jest jednym z najlepszych w naszym województwie i przodującym w Polsce , potwierdził na Ogólnopolskim Turnieju Badmintona tydzień później ,także w Straszęcinie gdzie wywalczył dwa złote medale : w grze pojedynczej i grze mieszanej z Jessicą Orzechowicz z Tarnowca. W tym ostatnim turnieju wystąpił także Krzysztof Płoch w wyższej kategorii młodzik, gdzie wywalczył dwa srebrne medal, pierwszy w grze pojedynczej , drugi w grze podwójnej z Patrykiem Rogiem (MKS Stal Nowa Dęba).

Przed nami kolejny Ogólnopolski turniej badmintona, tym razem w Ropczycach 1 lutego zawodnicy Start Widełka wystartują w dwóch kategoriach Junior Młodszy i Młodzik w składzie : Konrad Płoch , Paweł Kopański, Krzysztof Płoch, Szymon Maciąg.

Piotr Surowiec

W pogoni za świętym Mikołajem

I Mikołajkowym Biegu Charytatywnym 

W niedzielę 06.12.2015 roku odbył się w Kolbuszowej I charytatywny bieg i marsz „W pogoni za świętym Mikołajem”. Spotkanie to odbywało się pod honorowym patronatem Burmistrza Kolbuszowej. Organizatorem imprezy była Fundacja na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej, Perfect Runner Team reprezentowany przez Magdalenę Zambrowską i Jacka Żądło oraz Kolbuszowski Klub Nordic Walking. Mecenatem a także współorganizatorem zawodów były także Zarządy Osiedli 1, 2,3.

Celem imprezy było zebranie funduszy na rzecz chorego Huberta. Na starcie stanęło prawie 250 sportowców o wielkim sercu i wspaniałej kondycji. W atmosferze beztroskiej zabawy każdy z biegaczy i chodziarzy pokonał trasę 5 km, trasę dobrze znaną z rokrocznie odbywających się w naszym mieście zawodów Nordic Walking.

Formuła imprezy zakładała nagrody dla biegaczy i chodziarzy w kategorii OPEN dla najszybszych zawodników bez względu na wiek w kategorii mężczyzn i kobiet. Z relacji zawodników wynikało jednak, że to nie nagrody przyciągnęły taką rzeszę ludzi na stadion. Najważniejsze było to, aby skutecznie pomóc w każdy możliwy sposób. Dzień zawodów nie został wybrany przypadkowo, bo przecież 6 grudnia to czas dawania, ofiarowania, tego co najpiękniejsze i najwspanialsze. Tego magicznego dnia wszystko musiało się udać, bo przecież organizatorzy zapewnili sobie wsparcie świętego Mikołaja, który przed rozpoczęciem zawodów przybył na stadion we wspaniałych saniach, ciągniętych przez renifery. Obecność tak zacnego gościa wzbudziła prawdziwą sensację wśród sportowców i małych, i dużych. Zdjęciom nie było końca, ale zbliżający się nieubłaganie czas startu do biegu i marszu zmusił zebranych do solidnej rozgrzewki i startu na trasę o wyznaczonej godzinie. Pierwszym, który ruszył był pomocnik świętego Mikołaja- spec od biegania przy wtórze dzwonka i w dyndającej czapeczce na głowie, który wyprowadził biegaczy. W chwilę później chodziarzy a następnie o godzinie 14 grupę dzieci i młodzieży.

Najlepszą kondycją wśród biegaczy wykazały się panie: Kiliarska Walentyna, Baba Sylwia, Siembidz Małgorzata, Muszalik Magdalena, Węgrzyn Monika i Zięba Klaudia zajmując kolejno od pierwszego do szóstego miejsca na podium. A wśród panów: Labziuk Oleksandr, Gąsiorski Michał, Gładysz Paweł, Urbaniak Arkadiusz, Bystrek Bernard, Laskowski Sławomir.

A wśród chodziarzy najszybciej na mecie zameldowali się – wśród pań: Łopatkiewicz Beata, Frąszczak Katarzyna, Rejman Dorota, Styga Krystyna, Sitko Małgorzata i Krzanowska Małgorzata. A pośród panów: Michalec Marcin, Wiśniewski Jacek, Bilik Wojciech, Urbaniak Marcin, Krzanowski Bartłomiej, Moczarski Mirosław.

Po zawodach sportowcy zjedli pyszny żurek, wypili ciepłą herbatę i we wspaniałych nastrojach rozeszli i rozjechali się do domów. Członkowie Kolbuszowskiego Klubu Nordic Walking jako współorganizatorzy imprezy mają nadzieję, że zawody sportowe w takiej charytatywnej formule na stałe wpiszą się w przedświąteczny kolbuszowski kalendarz imprez sportowych.

KKNW

Mikołajkowy Marsz Nordic Walking

Mikołajkowy Marsz Nordic Walking 

6 grudnia 2016 roku około godziny 18 spotkała się grupa kolbuszowskich chodziarzy i ich sympatyków, ubranych w mikołajkowe czapki. Każdy z przybyłych niecierpliwie oczekiwał przybycia … oczywiście Mikołaja. Okazało się, że Pani Anna Marut, właścicielka Agencji Artystycznej „Jest Energia” ma kontakt z Mikołajem i udało się jej namówić zapracowanego Świętego do przybycia na kolbuszowski rynek, do grupy  30 chodziarzy, którzy dla odmiany nie czekali na prezenty od Świętego. To oni przynieśli podarki dla potrzebujących rodzin, które złożono do skrzyń Mikołaja, tworząc „Szlachetną Paczkę”. Mikołaj widząc hojność chodziarzy obdarował wszystkich prezentem,  wzbudzając tym samym powszechną radość i zadowolenie.

Po rozgrzewce, pod okiem czuwających nad naszym bezpieczeństwem panów ze Straży Miejskiej, utworzyła się kolumna „mikołajków” i ruszyła ulicami miasta w kierunku stadionu. Wszystkim maszerującym dopisywał humor i zadowolenie ze spaceru. Maszerujące „Mikołaje” wzbudzały ciekawość przechodzących i przejeżdżających osób.  

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za hojność, udział w Marszu i zachęcamy każdego do czynnego wypoczynku i spacerów – choćby z kijkami. 

Dla nas organizatorów, taka frekwencja i zadowolenie uczestników, jest potwierdzeniem, że warto włożyć wysiłek i trud w organizację tego typu marszy. Korzyści z takich inicjatyw są różnorodne. Potrzebujący otrzymają wsparcie, chodziarze mieli okazję do wspólnego treningu a przechodnie i kierowcy uśmiechali się radośnie na widok kolumny dziarsko maszerujących "Mikołajów".

Zatem do zobaczenia na kolejnych spotkaniach, imprezach oraz  treningach.

Zarząd KKNW