Jubileusz 100-lecia piłki nożnej w Kolbuszowej


Jubileusz 100-lecia piłki nożnej w Kolbuszowej
Jubileusz 100-lecia piłki nożnej w Kolbuszowej 
2023-08-02

W miniony weekend, 29 i 30 lipca na stadionie miejskim przy ul. Wolskiej świętowano Jubileusz 100-lecia piłki nożnej w Kolbuszowej. W wydarzeniu wzięło udział liczne grono piłkarzy i wychowanków KKS „Kolbuszowianki”, legendy tego klubu, sportowcy z zaprzyjaźnionych klubów powiatu kolbuszowskiego oraz przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych i środowiska piłkarskiego. Dla kibiców i uczestników wydarzenia przygotowano wiele sportowych i muzycznych atrakcji.

W pierwszy dzień świętowania jubileuszu rozegrano turniej piłkarski, w którym wzięło udział 18  drużyn z powiatu kolbuszowskiego. Na murawie nie brakowało sportowych emocji, a zwycięski puchar powędrował do drużyny Korona Majdan Królewski. Drugie miejsce zajął MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna, a trzecie KKS Kolbuszowianka Kolbuszowa II. Królem strzelców został Kamil Szwakop (Korona), najlepszym bramkarzem: Szymon Szczupak (Sokół), a najlepszym zawodnikiem: Piotr Draus (KKS II).

W drugi dzień na boisku zaprezentowali się oldboje z ośmiu drużyn piłkarskich. Mecze rozegrali Jaksa Miechów, Lechia Sędziszów Małopolski, Kaziki Kolbuszowa, Westovia Tarnów, KS Tempo Cmolas, KS Przybyszówka oraz Kolbuszowianka I i Kolbuszowianka II.

Po południu rozpoczęły się główne obchody jubileuszowe, podczas których doceniono starania zarządów, działaczy, trenerów oraz zawodników, którzy na przestrzeni lat działali na rzecz rozwoju piłki nożnej w Kolbuszowej. Na ręce Pana Dariusza Wróblewskiego Prezesa „Kolbuszowianki” złożono serdeczne gratulacje, podziękowania oraz pamiątkowe upominki. Długo wyczekiwanym punktem obchodów był Mecz Jubileuszowy. W spotkaniu wzięły udział drużyny piłkarskie składające się z obecnych piłkarzy Kolbuszowianki i legendarnych zawodników tego klubu, którzy licznie stawili się na murawie.

Dwudniowemu wydarzeniu towarzyszyły dodatkowe atrakcje, m.in. prezentacja drużyn młodzieżowych, wystawa historyczna, animacje i strefa zabaw dla dzieci, strefa gastronomiczna oraz występy muzyczne Fabryki Talentów eM-Voice i zespołu Insani, a także zabawa taneczna z Dj Disco Duck i Marceliną Kopeć.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś i Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba. Organizatorem wydarzenia był Kolbuszowski Klub Sportowy „Kolbuszowianka”, a przygotowanie  obchodów jubileuszowych wsparły lokalne i regionalne instytucje, firmy, stowarzyszenia i media.

Jubileusz 100-lecia piłki nożnej w Kolbuszowej

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2023-09-25 14:58
  • |
  • Licznik odwiedzin: 13 099 800