Budowa Parku Niepodległości


Budowa Parku Niepodległości
Budowa Parku Niepodległości 
2023-09-15

Budowa alejek, placu zabaw, montaż elementów małej architektury oraz oświetlenia i monitoringu - to prace, które są realizowane w Parku Niepodległości. Wkrótce do dyspozycji mieszkańców będzie ciekawa przestrzeń publiczna o zróżnicowanych funkcjach.

Cały teren parku został ogrodzony, roboty prowadzone są przy alejkach i kładkach spacerowych. Dodatkowo będzie oświetlony i monitorowany. Park wyposażony zostanie w liczne ławki stalowo-drewniane oraz kosze na śmieci i stojaki na rowery.

Ponad 2,5-hektarowy Park Nieodległości został podzielony na strefy: reprezentacyjną, zabaw, wypoczynku i parku ekologicznego. Wszystkie łączą się alejkami i kładkami spacerowymi. Korzystać z niego będą mogli zarówno amatorzy aktywności fizycznej, jak i osoby chcące się spotkać na świeżym powietrzu. W strefie i zabawy zamontowane zostaną trzy urządzenia siłowni plenerowej z podwójnymi stanowiskami do ćwiczeń. Będą też atrakcje dla dzieci – duży plac zabaw oraz figurka krokodyla.

Cały obszar parku obsadzono krzewami ozdobnymi, trawami, bylinami oraz drzewami.

Wartość II etapu budowy Parku Niepodległości wynosi 1 935 980 zł. Na jego realizację gmina pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2024-06-13 11:54
  • |
  • Licznik odwiedzin: 14 424 401