Wielki sukces ucznia z Widełki


Zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Widełce
Zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Widełce 
2023-12-20

Uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Widełce Michał Turtoń został laureatem III miejsca w XXI edycji ogólnopolskiego „Konkursu na pracę pisemną”, który zorganizował Narodowy Bank Polski. Tematyka prac konkursowych nawiązywała do patrona roku 2023 – Mikołaja Kopernika i jego dokonań w dziedzinie ekonomii. Celem konkursu między innymi było pogłębianie wiedzy oraz popularyzowanie edukacji ekonomicznej. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.

15 grudnia 2023 r. Michał Turtoń wraz z nauczycielem - opiekunem merytorycznym panią Renatą Peret oraz rodzicami wziął udział w pięknej gali podsumowującej wyniki konkursu w Warszawie w siedzibie Narodowego Banku Polskiego. Uroczystość była transmitowana na facebooku NBP, a film nagrany z tej uroczystości jest nadal dostępny.

Uczeń zajął III miejsce w kategorii szkół podstawowych klas VII-VIII. Napisał niezwykle ciekawą pracę. Jego wypracowanie miało tytuł: „Mikołaj Kopernik - komisarz Warmii i ten, co przewidział inflację 500 lat wcześniej’’ i bardzo spodobało się jury. Zaprezentował swoje przemyślenia w sposób bardzo kreatywny, wykazał się znajomością nie tylko podstawowych pojęć z ekonomii, ale również biografii Mikołaja Kopernika. Pokonał ponad 200 rówieśników z całej Polski

Michał Turtoń to bardzo mądry i uzdolniony w wielu dziedzinach chłopiec. Mamy nadzieję, że ten ogólnopolski sukces zapoczątkuje kolejne. Gratulujemy!

 

Tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Widełce

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2024-06-13 11:54
  • |
  • Licznik odwiedzin: 14 424 174