II Jarmark Wielkanocny w Kolbuszowej


II Jarmark Wielkanocny w Kolbuszowej
II Jarmark Wielkanocny w Kolbuszowej 
2024-03-25

W dniu 24 marca 2024 r. mieszkańcy uczestniczyli w Jarmarku Wielkanocnym, który już po raz drugi został zorganizowany w naszym mieście. Niedzieli Palmowej towarzyszyła uroczysta procesja z osiołkiem oraz wielkanocne atrakcje.

Wydarzenie rozpoczęło się na kolbuszowskim rynku, gdzie wśród zgromadzonych z pięknymi, kolorowymi palmami mieszkańców przeprowadzono konkurs. Jury na czele z przewodniczącą Justyną Niepokój-Gil Etnolog Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej wybrało najładniejszą, najdłuższą oraz najbardziej tradycyjną palmę. Do właścicieli wyróżnionych rękodzieł powędrowały upominki.

Na rynku odmówiona została modlitwa, po której zebrani przemaszerowali na czele z osiołkiem do kolegiaty na mszę świętą. Uroczystej procesji towarzyszył śpiew harcerzy z Hufca ZHP im. Janka Bytnara. Po nabożeństwie odbył się koncert pasyjny w wykonaniu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kolbuszowej.

W altanie ogrodowej przy kościele mieszkańcy mogli skosztować świątecznego barszczu. Natomiast w Domu Wsparcia Rodziny instytucje i stowarzyszenia oraz lokalni twórcy zaprezentowali swoje rękodzieła. Można było zakupić wielkanocne stroiki, kolorowe pisanki i palmy, haftowane ozdoby czy świąteczno-wiosenne dekoracje.

Organizatorami wydarzenia byli parafia pw. Wszystkich Świętych, Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu oraz Urząd Miejski.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2024-04-16 15:01
  • |
  • Licznik odwiedzin: 13 991 329