Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: um@ekolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2024-02-29 00:18:01

Aktualności


„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – zapisy na bezpłatne treningi

„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – zapisy na bezpłatne treningi
„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – zapisy na bezpłatne treningi 

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych treningach z samoobrony dla dorosłych Polek. W Kolbuszowej kurs samoobrony kobiet odbędzie się w dniach 22 i 23 lipca 2023 roku.

Zapisy  do projektu na terenie powiatu kolbuszowskiego prowadzą: szer. Jarosław MACIOŁEK, kpr. Jeremiasz WRÓBLEWSKI, tel. 694 426 087, 693 368 532, e-mail: j.maciolek@ron.mil.pl, jere.wroblewski@ron.mil.pl

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek organizuje Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

Projekt realizowany jest w każdym województwie w wybrane weekendy od 27 maja do 20 sierpnia. Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.

Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

W każdym z miejsc, w czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkty promocyjno-informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z  przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji. Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://wcrmielec.wp.mil.pl/pl/articles/6-aktualnosci/samoobrona-kobiet-zaufaj-wojsku-ruszaja-zapisy-na-bezplatne-treningi/.