Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: um@ekolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2026-01-26 14:55:46

Aktualności


Pielgrzymka Gminy Kolbuszowa na Jasną Górę

Pielgrzymka Gminy Kolbuszowa na Jasną Górę
Pielgrzymka Gminy Kolbuszowa na Jasną Górę 

W dniu 8 grudnia br. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, odbyła się pielgrzymka mieszkańców Gminy Kolbuszowa do Częstochowy. W czasie tzw. „Godziny Łaski” podczas Mszy Świętej dokonano odnowienia zawierzenia naszej wspólnoty Matce Bożej Jasnogórskiej.

Na czele pielgrzymów stanął Burmistrz Kolbuszowej, który ponownie zawierzył Gminę Kolbuszowa Najświętszej Maryi Pannie. W wydarzeniu uczestniczyli również Jan Fryc Przewodniczący Rady Miejskiej, radni Rady Miejskiej z jednym z inicjatorów zawierzenia radnym Rafałem Przybyło, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy. Łącznie w pielgrzymce wzięło udział około 250 osób.

Zanim rozpoczęła się Msza Święta, uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w konferencji pt. „Współczesny patriotyzm”, którą poprowadził ks. kan. mgr Lucjan Szumierz – proboszcz Kolegiaty Kolbuszowskiej i dziekan dekanatu Kolbuszowa-Wschód.

W pielgrzymce uczestniczyli również kapłani z Gminy Kolbuszowa: ks. prałat Kazimierz Osak, ks. Lucjan Kot oraz ks. Sławomir Piętowski, którzy wraz z wiernymi modlili się o opiekę Matki Bożej nad naszą wspólnotą.

Cała pielgrzymka stała się okazją do modlitwy, wspólnotowego przeżywania wiary oraz wdzięczności za opiekę Matki Bożej nad naszą gminą. Wierzymy, że tradycja ta będzie kontynuowana i już dziś wyrażamy nadzieję, iż za rok ponownie udamy się na Jasną Górę, aby odnowić nasze zawierzenie Maryi.

Wszystkie koszty całego wydarzenia zostały pokryte przez darczyńców oraz pielgrzymów. Samorząd gminny nie dofinansowywał wydarzenia.

 

Link do rozmowy z Burmistrzem Kolbuszowej i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Radiu Jasna Góra: https://www.podbean.com/media/share/pb-2w52y-19e60d4.