Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: um@ekolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2024-07-14 00:15:00

Aktualności


Działamy lokalnie

Zakończenie II edycji projektu pn. „Dzieci uczą się Ogrodnictwa”
Zakończenie II edycji projektu pn. „Dzieci uczą się Ogrodnictwa” 

Żadne ołowiane chmury nie są straszne Przedszkolakom, kiedy chcą odwiedzić ROD „Prefabet” w Kolbuszowej. 27 września br. oficjalnie zakończyliśmy II edycję projektu zajęć edukacyjno-wychowawczo-wypoczynkowych w zakresie ekologii poprzez przybliżanie dzieciom świata przyrody pn. „Dzieci uczą się Ogrodnictwa”.

Dzięki owocnej współpracy z Urzędem Miejskim, ROD „Prefabet” pozyskał środki finansowe z budżetu własnego gminy i zorganizował w sezonie dziesięć spotkań edukacyjnych dla dzieci.

Sekretarz Kolbuszowej Pan Krzysztof Matejek w imieniu Burmistrza Kolbuszowej Pana Jana Zuby podziękował wszystkim za udział w projekcie i osłodził dzieciom wszelkie trudy pracy na grządkach. Zawartość wielkiej torby w mig zniknęła w buziach i przepastnych kieszeniach dzieciaków.

Był to ostatni wspólny spacer, „powtórka z warzyw” i zabawa na placu. Po szaleństwach, dzieci pałaszowały kiełbaski, maliny i coś słodkiego, aby odzyskać siły i wrócić do przedszkolnych zajęć.

Na zakończenie, przedstawiciele Przedszkoli nr 1, 2 i 3 z Kolbuszowej i z klasy 5a Szkoły Podstawowej nr 1 oraz z przedszkola z Kolbuszowej Górnej, otrzymali z rąk Pana Krzysztofa Matejka i Prezesa Zarządu ROD Pana Andrzeja Chmielowskiego: dyplomy, pamiątkową Smerfetkę oraz wrzosy, nasiona i kolorowanki ufundowane przez sponsora Pana Darka Ozimka właściciela Sklepu Rolnik. A to wszystko za udział w II edycji projektu zajęć.

Niejednej Pani łezka zakręciła się w oku, ale wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie znowu się spotkamy na zielonych lekcjach.

 

Tekst i zdjęcia:
Jadwiga Brzozowska
OP PZD Rzeszów
Redaktor współpracujący miesięcznika „działkowiec”