Puchary z Tarnobrzega

Puchary z Tarnobrzegu
2016-07-28

Prawie 90 zawodników uczestniczyło w sobotę 23 lipca br, w II Otwartych Tarnobrzeskich Mistrzostwach Nordic Walking Regatta S-16 nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Swoją kondycję zawodnicy sprawdzali na trasie liczącej cztery lub osiem kilometrów. Zawodnicy, którzy reprezentowali kluby z Krosna, Kolbuszowej, Tarnobrzega, Nowej Dęby, Mielca, Siedleszczan i innych miejscowości Podkarpacia rywalizowali w kategoriach wiekowych.  Kolbuszowski Klub Nordic Walking reprezentowała liczna, bo 20- osobowa drużyna. Startującym nie przeszkadzał upał, nie rozpraszali ich plażowicze, korzystający z uroków tarnobrzeskiego akwenu. Mieli jeden cel. W jak najszybszym czasie dojść do mety. Najlepsi z poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody finansowe i rzeczowe. Wśród zawodników rozlosowano nagrody od sponsorów, a każdy uczestnik zawodów po ukończeniu dystansu otrzymał pamiątkowy medal.

Z licznej kolbuszowskiej drużyny aż 13 osób stanęło na podium. Na dystansie 8 km startowali: Grzegorz  Bogacz, Barbara Dypa, Małgorzata Sitko, Krystyna Styga. Na tym dystansie na podium stanęły: Małgorzata Sitko – III miejsce, Krystyna Styga – II miejsce. Pozostali zawodnicy  pokonywali dystans 4 km. Puchary za zajęte miejsca otrzymali – odpowiednio w kategoriach wiekowych: Alina Dziuba – I miejsce, Teresa Lubera – I miejsce, Wioletta Małodobry – II miejsce,  Dorota Koczur – III miejsce, Diana Tomaszewska – III miejsce, U. Pytlak – III miejsce. Nie tylko dorośli brali udział w zawodach. Startowali także nastoletni klubowicze – Kolbuszowę reprezentowało 5 młodych ludzi, którzy  za dobre wyniki otrzymali statuetki. Na podium I miejsce zajął Maciej Sitko i Alicja Dziuba, na II uplasowała się Joanna Zagroba i Aleksandra Trętowicz,  a III miejsce zajął Karol Tomaszewski. Wielu zawodników  po raz pierwszy stanęło na podium – był to dla nich bardzo wzruszający i radosny moment. Nagrodzono najmłodszą zawodniczkę - rocznik 2006 oraz najstarszą zawodniczkę rocznik 1944. Organizatorem mistrzostw było stowarzyszenie Nordic Active Tarnobrzeg. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie i zorganizowanie takiej wspaniałej imprezy sportowej, która pozwoliła na nawiązanie nowych znajomości, przyniosła satysfakcję i radość ze startu w zawodach. Liczymy na to, że zobaczymy się za rok i będziemy mogli startować i zdobywać laury sportowe.